Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy felnőtt mudi kutyusom...

Van egy felnőtt mudi kutyusom (szuka) szeretnék neki venni valami jó minőségű száraz kutyatápot. Melyik lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Pár adat a kutyusról:

Kora: 5 és fél éves

Napi mozgás: hétköznaponként kiengedem a 30 m2-es kenneléből a nagy kertünkbe rohangálni, napi séta, szombatonként elmegyünk a falunk parkjába labdázni, vasárnaponként elmegyünk az utcánkban lévő szántóföldre ,ahol őrült módon szoktunk rohangálni

Étrendje: egyik nap száraz tápot kap másik nap konzervet ezek mellett meg szokott kapni maradékot és csontot (kint lakik és naponta 1-szer kap enni)

Hétköznap nincs annyi időm rá mert még diák vagyok.



2011. dec. 17. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Na hát első körben a konzervet felejtsd el, 80%-a víz, nasinak meg ízesítőnek jó, de tápláléknak gyakorlatilag nulla.

A kutyatápoknál általánosságban elmondható, hogy az ár arányos az értékkel, tehát nagyjából minél drágább egy táp, annál jobb. Vannak persze kivételek, de ha ez alapján választasz, akkor nagyot nem tévedhetsz.

2011. dec. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya más, nincs olyan szabály, ami alapján egy adott tápot tudnánk ajánlani. Az első tanácsát mindenképpen fogadd meg, a konzervet felejtsd el.


Pont elég, ha minden nap ugyan azt a jó minőségű tápot kapja.


Közép-árkategóriás tápok közül tudom ajánlani: Josera, Kennels Favourite, Profine, Team Breeder, és még lehetne sorolni. Vannak ezeknél drágább tápok is, itt már csak a pénztárcád szab határt.


A végén úgy is az alapján fogsz dönteni, hogy a kutyádnak melyik válik be a legjobban. Nem arra gondolok, hogy melyik ízlik neki, persze az sem hátrány, ha szívesen eszi, de ne ez legyen a mérvadó.


A leírtak alapján egy erősebb fenntartó táp, vagy egy aktív táp bőven megfelel, mert bár a mudi igen aktív fajta, de ahogy látom nincs agyon dolgoztatva minden nap, így a nagyon magas energia tartalmú tápot nem választanám.


A felsoroltak közül:


Josera Regular, vagy Josera Agilo

Kennels Favouritból az Active vagy Active Rings.

Profine: Adult

Team Breeder: Maintenence Plus


Nasinak, konzerv helyett, inkább adj neki csirkefarhátat, csirkenyakat vagy valami jó kis füstöltcsontot, ami kellőképpen lekoptatja a fogkövet.

2011. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Légyszi a kérdésre válaszolj!
2011. dec. 17. 11:43
 4/8 A kérdező kommentje:
elsőnek mondtam
2011. dec. 17. 11:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! És a konzerveket elfelejtem! Átlagos család vagyunk, átlagos fizetéssel és sajnos csak a középkategóriát engedhetjük meg magunknak. Eddig pedigreet kapott de olvastam már róla sok rossz véleményt pl. hogy tele van ilyen ízfokozókkal meg színezékekkel.
2011. dec. 17. 11:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A Happy Dog prémium kategóriás, az ára mégis közép kategóriás! Nagyon ajánlom!!

Szuper táp! (Természetesen száraztáp és a konzervet én sem javaslom)

2011. dec. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
acana,pro plan nekünk ez a kettő vált be ,kimérve veszük és így olcsóbb.. mi időnként adunk nekik konzervet táppal keverve 1 hónapba 2-3x maximum,konyhai kosztot is szoktak kapni..
2011. dec. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdésre válaszoltam, És ahogy mondták, nincs egy A Legjobb táp, mert minden kutya emésztése, belső kémiája kicsit más próbálgatni kell, hogy melyiktől lesz kevés, szagtalan és jó állagú széklete (persze fokozatos tápváltással, mert a hirtelen cserétől a legtöbb kutyának hasmenése lesz a legjobb tápból is.

Nem írtad, mit jelent nálad a jó minőség és mennyit tudsz rászánni, ezért írtam inkább általánosságban. Prémium minőségből nyilván egyik sem kifejezetten rossz, de nem mindenkinek van pénze az 1000 Ft/kiló fölötti árú tápokra. A középkategóriát meg próbálgatni kell, hogy nektek melyik jön be.

2011. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!