Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma hoztam el a spánimat s...

Ma hoztam el a spánimat s most a kazánházban rettenetesen sír ez normális?

Figyelt kérdés
Nem akarom túlságosan elkényeztetni, úgy gondolom elég ha nappal benn van a házban,és mivel az ágba nem szeretnem felszoktatni, hogy ott aludjon kitettük . Nem lehet baja a rengeteg sírástól? Rettenetesen tudom sajnálni, de mégsem akarom, hogy ő legyen később a ház ura, és megszeretném nevelni! Ez része a nevelésnek nem?
2012. jan. 5. 01:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Pár nap múlva elfelejti a szüleit, testvéreit és akkor abba hagyja a sírást. Minden kutyánál és macskánál ugyanez a helyzet. Végül megszokják, és szerethető, hűséges társak lesznek.
2012. jan. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kényezteted el túlzottan, ha ma még beengeded.. én mikor hazahoztam a leonbergeremet (nyáron), akkor első éjszakákon kinn aludtam vele az udvaron... :D
2012. jan. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Az összes német juhászom velem aludt addig, míg meg nem nőtt akkorára, hogy ne lássák rajta, kölyök.

Persze, megtanulták, bejönni csak akkor lehet, ha engedem. Kimenni csak akkor lehet, ha engedem.

2012. jan. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd be a házban, szegénynek elég sokk így is, hogy elszakadt az eddigi környezetétől. Nekem is van 2 kutyám, én csináltam neki helyet az előszobában, van kis fekhelyük, ahol nyugodtan elvannak éjszaka, de ha akarnak, akkor kimehetnek. Ez még nem elkényeztetés! A kutyáim rendesek, szót fogadnak, nem ettől függ az egész.

Az előzőhöz csak annyit: "Kimenni csak akkor lehet, ha engedem." =>a lakásba bemenést megértem, hogy korlátozod, de azt nem, hogy mikor mehet ki. Gondolom, te sem örülnél, ha megszabnák mikor mehetsz ki wc-re. Ha a kutya ki akar menni, akkor ki kell engedni! Ez is távol áll az elkényesztetéstől, egy állatnak is ugyanúgy lehetnek szükségletei.

2012. jan. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A kuvasz kiskutyám is nagyon sírt, amikor magára hagytuk éjszakára. 2 hónapos körüli lehetett. Néha néha ki ki mentem hozzá, meg visszamentem, aztán amikor lefeküdt aludni vagy lecsendesedett, akkor kijöttem tőle. Annyira nem magányoskodott, mert a cicák is a kazánházban szerettek lenni a meleg miatt, főleg, hogy tél volt. Azóta is jóban van a macskákkal. Néha kicsit menj oda hozzá, attól még nem kényezteted túl. Sosem a szigorral tudsz elérni valamit, hanem a következetes neveléssel, és azzal, hogy szereted a kutyád. És ehhez nem kell Caesar Millannak lenni, hogy tudd.
2012. jan. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Lenyugodott, kimentem hozzá de már nem sír, nem bolygatom meg .
2012. jan. 5. 02:55
 7/19 A kérdező kommentje:
Lenyugodott már.
2012. jan. 5. 02:55
 8/19 A kérdező kommentje:
Kimentem, hogy hozzam be s nem sírt már ,így nem bolygattam meg.Lenyugodott!
2012. jan. 5. 02:55
 9/19 A kérdező kommentje:
Kimentem, hogy hozzam be s nem sírt már ,így nem bolygattam meg.
2012. jan. 5. 02:55
 10/19 A kérdező kommentje:
Kimentem, hogy hozzam be s nem sírt már ,így nem bolygattam meg.Lenyugodott!
2012. jan. 5. 02:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!