Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rettenetesen féltem a kisfiam....

Rettenetesen féltem a kisfiam. Ez normális?

Figyelt kérdés
Mindenféle szörnyűségeket "látok" magamelőtt, van így ezzel más is? Oka nincs de attól még nem tudok a gondolatoktól megszabadulni. Olyan nehéz ennyit aggódni. Hogyan tudnék megszabadulni tőlük?
2011. jan. 28. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, ez az anyasággal jár.

Ha úgy érzed, hogy ez már túlzott aggódás, akkor dokival tudsz kilábalni belőle, vagy sok-sok akaraterővel egyedül.

Esetleg segíthet, ha megosztod másokkal az aggodalmaid, és látod, hogy náluk is így van, de ettől a gyereknek még nem lett semmi baja.

2011. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok a kislányommal, pláne, hogy személyesen ismerek három embert, akiknek különböző idióta balesetekben haltak meg a gyerekeik(a legidősebb 9 éves volt). Nevelem a gyerekem legjobb tudásom szerint, minden energiámmal rá koncentrálok, hogy utána x évesen valami idióta elgázolja a járdán. Erre semmilyen ráhatása nincsen az embernek, és ez a tehetetlenség érzés az, ami a legrosszabb. Mégis túl kell rajta lépni, mert az is rossz, ha az ember túlzott óvatosságra, félelemre neveli a gyerekét.
2011. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Mennyi idős a kisfiad. Időről időre nálam is előjön ez az érzés, de megpróbálom leküzdeni. Én nem a balesetektől félek, hanem a betegségektől. Annyi alattomos betegség van, aminek tünete sincs, csak mikor már késő, vagy pl. mikor fejreesik a kissebbikem, és napokig aggódok hogy nehogy agyvérzése legyen. Ha amúgy is rosszabb a hangulatom akkor nagyon padlóra küldenek ezek a gondolatok. Van úgy hogy csak ülök az ágyuk mellett este, és eszembejut, hogy belehalnék ha valami történne velük.


Aztán van mikor napokig eszembe sem jut. Próbáld magad elfoglalni mással. Meg az idő is segít, ahogy nőnek, már másabb lesz. Nekem a nagy 4 éves lesz, a kicsi 1 éves. Már nem vagyok olyan aggódós. Nem remeg kezem-lábam mikor belázasodnak, vag csetlenek-botlanak, de teljesen nyugodt azt hiszem már sosem leszek.

2011. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

múltkor mondtam ezt anyósomnak, aki már 70-en is túl van, és mondta, hogy nyugodjak meg, ez az érzés elkísér életem végéig. persze egy idő után már nem a mászókáról való fejreesés meg a halálos influenza lesz a rémkép, de lesz más helyette. :)

nem jó érzés, az biztos.

2011. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!