Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok ajánlani valamilyen...

Tudtok ajánlani valamilyen fajtát?

Figyelt kérdés
Van tapasztalatom kutyákkal, szeretnék egy olyat, ami lehetőleg nagytestű, kicsit keményebb, jó házőrző. Én az akitára gondoltam, de nagyon megköszönném, ha ajánlanátok még pár fajtát!
2012. jan. 5. 15:40
1 2 3
 11/21 dizus ***** válasza:
100%
Írod van tapasztalatod,úgyhogy én a (nekem tetszők) kaukázusit és a moszkvai őrkutyát ajánlanám!Az alaszkai malamut meg olyan jó házörző hogyha szánkóval mennek hozzád betörni,még haza is húzza nekik a motyót!
2012. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

dobberman,németjuhász,roti.

Van akitás ismerősöm és az övék pl abszolut nem alkalmas házörzésre,persze minden nevelés kérdése,de a lényeg h nagyon sok gond van az akitával,tipikus makacs egygazdás kutya.Nem kifeezetten családi kutya.Pláne nem az a játszós kutyafajta.De a tiéd lesz a te választásod én leirtam előre 3at akkik viszont tökéletesek a te igényedihez.

2012. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

Egyébként, Nekem pont azért tetszik az akita, mert egy karakteres, egygazdás kutya. Kár, hogy nem túl jó házőrző.

2012. jan. 5. 19:14
 14/21 anonim válasza:
100%
nekem már gyerekkorom óta sok kutyám volt, de már 4 éve hovawart van a családban.Gyönyörű kutya, nagyon jó házörző, de egyben nagyon barátságos, imádja a gyerekeket. jobbat nem is választhattam volna! nézz utána:)
2012. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
82%

Kaukázusi, kuvasz, közép-ázsiai juhász, roti, német juhász (szerintem az is jó házörző)


De szerintem nagyon jó házörzők még a tacsik is, nekimennek mindennek és mindenkinek, de biztos az egyik legjobb jelzőkutya.

2012. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%
Az a helyzet, hogy a kutyák többsége vagy jó családi kutya, vagy jó házőrző. Az egyikhez kicsattanó emberszeretet kell, a másikhoz bizalmatlanság. Nagyon ritka, hogy a kettő együtt létrejöjjön, akkor is a fele a kutyán múlik, a másik fele pedig a gazdákon. Szóval döntsd el, melyik a fontosabb, nyilván a kutya fogja kicsit csinálni a másik feladatát is, szinte minden kutya ugat a kapunál, meg ha jól vannak nevelve, a házőrzők is elvannak a gyerekekkel is, de hogy mindkettőben tökéletes legyen, az leginkább mázli kérdése.
2012. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Nekem puli kutyám van. Nem olyan nagytestű, de jó házőrző. És nagyon aranyos! :)
2012. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem egyáltalán nem fontos, hogy jó családi kutya legyen... Jobban vonzódom az egygazdás ebekhez, akiknek kell egy kis idő, míg megszoknak valakit. Meg persze azért nem harapós ebet szeretnék, de ez már tőlem függ, hogy Én hogy nevelem. Még egyszer köszönöm a válaszokat, szívesen várok még tippeket, egyenlőre a felsoroltak közül nekem a legjobban a kaukázusi juhászkutya és a moszkvai őrkutya tetszik a legjobban...

2012. jan. 7. 14:58
 19/21 dizus ***** válasza:
Mind a két fajta szenzációs csak jól nézd meg hogy honnan veszed!
2012. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tosa-inu
2012. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!