Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám szája büdös, mit...

Kutyám szája büdös, mit tegyek, ez normális?

Figyelt kérdés
4 éves csivavám van és elől lent fent nincs foga a tépőfogak és a többi is meg van csak elől hiányzik és eszméletlen büdös a szája.ez normális?mit lehet tenni?hozzá teszem én így kaptam a napokban a kutyust
2012. jan. 5. 16:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A fogkő miatt lehet büdös a szája, de ha nagyon elviselhetetlenül büdös, akkor lehet a kutyusnak valamilyen íny/fog gyulladása, ami ha gennyes, akkor nagyon nagyon büdös. Vidd el egy állatorvoshoz, hogy megnézze.


Amúgy a rossz minőségű táptól lehet kellemetlen szaga a szájának, de nem olyan mértékben, hogy az ennyire zavaró legyen.

2012. jan. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát én érzem,szerintem elég büdös,de a száraz tápot nem eszi csak a házi kosztot akarja,ahogy írtam is a napokba kaptam így még nehéz eldönteni hogy mit eszik
2012. jan. 5. 16:39
 3/22 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy az állatorvos, bódítás után 10 perc alatt leszedi a fogkövet. Nagyjából 2 évente érdemes leszedetni állatorvossal a kutyák fogkövét, ha jó minőségű tápot eszik a kutya (aminek fogtisztító hatása is van), akkor ezt az időt el lehet tolni 4 évre is.


Ezen felül vannak nagyon jó kis fogtisztító játékok és ehető rágcsák. Például a marha bőr préselt csont nálunk nagyon jól bevált, és vannak olyan cérnaszálkötegből álló játékok, amik szintén jól tisztítják a fogakat.


Ha hozzászoktatod a kutyát, akkor kutya fogkefével és hozzá való kutyafogkrémmel tisztíthatod kéthetente te magad is a fogsorát.

2012. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Mindenképp elviszem orvoshoz a tépőfogakon lehet látni a fogkövet bár annyira nem vészes.De az normális,hogy 4 évesen hiányzik egy pár foga?
2012. jan. 5. 16:43
 5/22 anonim ***** válasza:

Ne hagyd neki, hogy "finnyázon" a kajával. Ez nagyon fontos. Vegyél neki jó minőségű tápot (ilyen kicsi kutya esetében anyagilag is bőven belefér). A zacskóra rá van írva az adagolás. Azt hiszem ilyen kicsi kutyánál a napi 50 gramm az ajánlott mennyiség.


Naponta kétszer érdemes etetni, a Csivavák inkább kétszer kicsi adagot esznek szívesen, mint egy nagyot.


Tedd elé a tápot, hagyd ott neki 15 percig, és ha nem eszi meg, vedd fel a földről. És ezt este megismétled, egészen addig, míg rá nem veszi magát, hogy megegye azt, ami van.


Ez nem csak azért fontos, hogy egészséges, kutyáknak való tápot megegye. Hanem erősíted a falkavezérségi szerepedet is azzal, hogy az ételt te birtoklod és nem hagyott ott előtte egész nap.


Ha pedig házikosztot is szeretnél adni neki (van, aki szeret főzni a kutyájának), akkor főtt rizst keverjél főtt hússal össze, nagyjából fele/fele arányban, de egy kis répát is tehetsz bele, vagy más zöldséget. A csirkefahát elég olcsó, csak elég pepecselős munka leszedni a húst a csontról. Arra mindig figyelj oda, hogy csontot (vagyis csirkecsontot) ne egyen a kutya, mert veszélyes, átszúrhatja, felsértheti a beleit. Marhacsontot viszont kaphat néha. :-)

2012. jan. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális, mert a Csivava nem tartozik (tudtommal) azon fajták közé, akiknek fogproblémái vanak (ellentétben a Kínai kopaszkutyával,Pekingi Palotakutyával...stb).
2012. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget,nem volt még ilyen pici kutyám :):)
2012. jan. 5. 16:49
 8/22 anonim ***** válasza:

Ezt a mérgező ételek-es táblázatot még idelinkelem neked:

(nem törvényszerű, hogy minden kutya rosszul lesz egy-egy "mérgező ételtől", de jobb félni, mint megijedni, a Csivava ráadásul elég kicsi, úgyhogy...)


[link]

2012. jan. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. jan. 5. 16:51
 10/22 anonim ***** válasza:

Pont ugyanolyan, mint a nagykutyák, csak annyi a különbség, hogy az ő lábukra nem lehet véletlenül sem rálépni, mert eltörik, olyan pici. :D


De az igényei ugyanazok. :-)

2012. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!