Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám szája büdös, mit...

Kutyám szája büdös, mit tegyek, ez normális?

Figyelt kérdés
4 éves csivavám van és elől lent fent nincs foga a tépőfogak és a többi is meg van csak elől hiányzik és eszméletlen büdös a szája.ez normális?mit lehet tenni?hozzá teszem én így kaptam a napokban a kutyust
2012. jan. 5. 16:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
utána néztem a fogazatának,úgy látom hogy mégis csak fogproblémások közé tartozik."Fogazata ennek a fajtának nagyon egyénien alakul. A sok bekevert rövid és hosszú orrú fajták miatt, nagyon gyakori a fogváltáskori állkapocs növekedési rendellenesség. Az addig szabályos harapású kutya elkezd elôre harapni és ez vagy úgy marad, vagy szerencsés esetben kb. másfél éves korára helyreáll. Az is gyakori, hogy a tej metszôfogak (6 db) megvannak és fogváltás után már kevesebb bújik ki, vagy fordítva, kiskorában kevesebb van és fogváltás után elôbújik mind a 6 db. A P fogak hiányosságai megengedettek, a metszôfogaké is, de nem kívánatosak."
2012. jan. 5. 16:54
 12/22 A kérdező kommentje:
szájszag meg akkor a fogkő miatt van.
2012. jan. 5. 16:55
 13/22 anonim ***** válasza:

Na. Akkor nincs a kutyusban semmi abnormális. :-)

Nekem is kistestű fogproblémás kutyám van, innen a nagy tapasztalatom. :-) Az enyémnek megvan az összes foga, csak csili-csálén állnak a szájában. Meg az egyik felső szemfoga hiányzik, pár hónapja eltűnt neki, de nem tört le, olyan, mintha gyökerestül elvesztette volna... :O

2012. jan. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Attól még tud enni a többi megvan.:):)
2012. jan. 5. 16:59
 15/22 anonim ***** válasza:

Persze-persze, csak a fogápolás nálunk is problémás... :-) Egyébként mi Royal Canin kistestű kutyáknak való tápot eszünk. Sokkal puhább ("nedvesebb"), mint a rossz fajta tápok (Pedigree, Friskies, Darling...stb), és hát persze tápanyagdúsabb. A rossz minúségű tápokban 0.1% állati származék van (de az sem hús, hanem egyéb testrészek! darált csont, stb...), míg a jó minőségű tápnak 40-50-60 %-a hús. És a maradék összetevők is hasznos zöldségek, hozzáadott vitaminok...stb, és ami a legfontosabb, mesterséges hozzávalókat nem tartalmaz!, például tartósítószert, ételízesítőt, ételszínezéket, ellentétben a rossz minőségű tápokkal.


Én csak ajánlani tudom. Jót tesz a fogaknak, az emésztőrendszernek, és a szőrnek is. Az én kutyám szőre gyönyörű selymes, fényes és dús. :-)

2012. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Igazából tökmindegy, hogy fogproblémás fajta-e vagy sem. A nem olyan fajtáknak is lehetnek bajaik a fogaikkal, és az olyan fajtáknál sincs rendben, ha kihullanak a fogaik.
2012. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A kistestűeknél nagyon gyakori probléma a fogkövesség.

Ha nincs megfelelően ápolva, akkor a fogkő ínysorvadást okoz, és kihullanak a fogai. És érthető, hogy nem eszi a száraztápot, hiszen az ínysorvadás fájdalmas.

2012. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kijavítanálak. A fogkő ínysorvadást okozhat. De nem feltétlenül okoz. Főleg nem valószínű egy 4 éves kutyánál. Mondjuk 7-8 éves kutyánál inkább... És nem minden kistestű kutyának vannak fogproblémái. Inkább azoknak a fajtáknak, ahol az arcorri szerkezet nagy befolyás alatt állt a kitenyésztés során (pl.: Brahycephal kutyafajták).


Ellen példának felhozom a Bichonokat (havanese, bolognese, frise, máltai...), egyik fajtája sem fogpbroblémás tudtommal. (vagy ott van még a Cair terrier, Skót terrier, Tacskó, Ausztrál selyemszőrű terrier, Törpe Schnauzer, Lhasa Apso, Norwich terrier, Skye terrier... stb stb stb

2012. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Illetve azt még hozzátenném, hogy a kistestű kutyáknél jelen lévő fogproblémát maximum az okozhatja, hogy a gazdák nem ápolják megfelelően a kutya fogait (pl erre való csontokkal kiegészítőkkel). Sajnos a kistestű kutyáknál elég sok mindent elhanyagolnak az emberek, úgy vannak, ha egy kutya kistestű, ez egyenlő azzal, hogy "kisbaba" és olyan okokra hivatkozva nem adnak például fogtisztító csontot a kutyának, hogy "nem bírja el", "úgy sem tudja megrágni, hisz olyan kicsike..."...
2012. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,elfogom vinni dokihoz és rendbe fogom rakatni.előző gazdija ezekkel a problémákkal nem törődött.
2012. jan. 6. 09:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!