Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sürgős Segítség Kéne! Nem...

Sürgős Segítség Kéne! Nem tudom mi baja lehet a kutyámnak, mit csináljak vele?! A kutyám nagyon rosszul van. Nyüszög, fáj valamilyen. Alig bír mozdulni. (folytatás tovább)

Figyelt kérdés

Ha jól vettem észre, akkor a hasa fáj neki ha feláll és megfogom, meg a hónalja is. Időnként liheg is, gondolom melege van... És alig bír mozdulni, felállni, menni... Fáj neki nagyon ha feláll és megpróbálom felemelni. És még kissé a hasa is meg van dagadva, fel van fújódva. Nem tudom mi baja lehet, mit csináljak vele?! egyébként kis termetű

Légyszi vki ha tud írjon rám, fontos lenne nagyon, mert attól félek, hogy vmi komoly baja van.


2012. jan. 5. 21:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Rendben felhívom, köszi a segítséget. De ha van még ötlet akkor azt is megpróbálom. Majd írok, h mi lett.

Amúgy már reszket is szegény, és fekszik egyfolytában..

2012. jan. 5. 23:02
 12/21 A kérdező kommentje:
Foglalt a telefon állandóan, de még hívom többször amíg fel nem veszi valaki. Addig is csináljak vele valamit? Adjak neki esetleg valamit enni, inni ami jó?
2012. jan. 5. 23:12
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen gyomorcsavarodás!!! Most azonnal tedd be az autóba és irány a legközelebbi állatkórház, akár Budapest, mert minden perc számít! Ebbe néhány óra alatt belepusztul, ha nem műtik meg!
2012. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szolnoki ügyeletek:

[link]


Majd írd meg mi lett, de ne most, hanem most száguldj az ügyeletre!

2012. jan. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mi van a kutyussal?
2012. jan. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Jaj, remélem, már jól van szegényke...
2012. jan. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Na mi van vele?
2012. jan. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hát este nem tudtam sajna sehova vinni, főleg kocsi hiányában, de városon belül hívogattam minden dokit akit csak találtam, még Pestet is. De nem vették fel a telefont, vagy nem voltak kapcsolhatóak. De még ha valakit eltudtam volna érni itt aki tud vele mit kezdeni, akkor taxival elvittem volna. De még az a hely se vette fel ahol elvileg van ügyeletes. Összesen csak 2-en vették fel a rengeteg hívásól. Az egyikük másnak a telefonszámot adta meg (mert ő nem tudott vele mit csinálni), ami szintén nem volt kapcsolható. A másik meg városon kívül, külvárosban volt, de az csak rendelő, ahol csak megnézni tudták volna, segíteni rajta nem nagyon, ha komoly a baj. Úgyhogy az egész estét végig aggódtuk, és alig aludtunk valamit.


Reggel az volt az első, h elvittem dokihoz, és szerencsére nem az a nagy baj van, amit ti írtatok..! Mondta, hogy gerincproblémája van, vagyis ilyen mozgásszervi baja. A gerince fáj, és ez sugárzik át a hasára, és azért fájt az is. De valószínűleg a háta miatt nem nagyon mozdult, és azért nem hagyta, h felemeljem mert fájt neki, és azért nem is nagyon mászkált. A hasa meg nem volt már annyira felpuffadva, tudta tapintani rendesen. Láza sem volt, és már kezdett jobban is lenni, sétálni, de azért még rosszul volt, fájt neki, de már nem annyira mint este. Adott neki szurit és gyógyszert is, h majd adjam be neki holnaptól.

És azóta már sokkal jobban van, nem érzi a fájdalmat, sokkal vidámabb lett..:)) Már evett pár falatot is tegnap óta, ahogy elkezdtem etetni. De nagyon megkönnyebbültem, h nem az a nagyon súlyos baja van, de azért még ápolgatom itthon, és vigyázok rá.

Meg mondta a doki, hogyha bármi van, rosszabbodik, akkor vigyem vissza, hétvégén is bent van. De remélem, h most már nem fog semmi baja lenni, és jobban lesz...

Még azt, mondjuk elfelejtettem megkérdezni tőle, hogy ez mitől lehet, és hogy csináljak-e vele valamit? Például sétáltassam többet?

(mert, mivel szobakutya, így nem túl sokat sétál, főleg rossz időben nem, és kertes házban csak kiengedem és hívom is be. De játszani azért szoktunk. De egyébként lehet oka a sok nyújtózkodása is, mert elég sokat szokott, bár nem tudom.) ja és amúgy már 6 éves bolognese:)

Mindenesetre sokkal jobban fogom most már figyelni, hogy mikor mit csinál és hogy van, de azért így is mindig velem van, ha itthon vagyok. És általában fekszik az ágyon.:)


És azért köszönöm nagyon a gyors válaszokat is!:))

Üdv. Anett

2012. jan. 6. 14:28
 19/21 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nincs nagy baj, bár az idegbecsípődés, (gerincfájdalom) nem értem, hogy kapcsolódik a haspuffadással :S

Azért ha van rá lehetőség, egy alaposabb kivizsgálás nem ártana, esetleg egy gerinc röntgen, hasi ultrahang.


Bosszantó, hogy mindig akkor van gond, amikor nincs rendelés :)

Pesten szerencsére mindig van 1-2 ügyeletes kórház, nálunk is mindig akkor volt betegség, sérülés, ha hétvége volt, éjszaka, vagy március 15, esetleg karácsony. Ha hétköznap történt a baj, akkor szabadságot kellett kivennem, majd kiderült, hogy semmi baja, csak egy kis rándulás:)

2012. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Örülök neki, hogy jobban van! Vigyázz rá!:)))
2012. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!