Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen távolságból érzi már a...

Milyen távolságból érzi már a gazdi hazajövetelét a kutyus?

Figyelt kérdés
A napokban nálunk volt a szomszéd kutyusa. Egyszer csak elkezdett nagyon-nagyon ugatni, el sem tudtuk kébzelni, mi lehet vele. Nem tudtuk megnyugtatni, nem tudtuk elimádkozni az ajtótól...Nem sokkal rá megszólalt a kaputelefon, és a gazdája volt. Tehát kb. mikor elkezdett nagyon ugatni, akkor állhatott meg a parkolóban a gazdija a kocsival. Tízemeletes panel felső szintjén lakunk. Így megérzik, hogy jön a gazdi? Mert azt tudtam, hogy távolról megérzik a gazdit, de én úgy gondoltam, hogy egy udvari kutyus megérzi pl. a sarkon járó gazdit, mert ott a levegő viszi a szagokat. De hogy a panel felső emeletén megérzi, hogy a parkolóban megállt kocsival...!
2012. jan. 6. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kb. engem a kerti-lakás kutyám fél órával korábban oda ül a kapuba. Körülbelül akkor, amikor én agyban foglalkoztom azzal, hogy most már hazamegyek, hazaérek. Kb. akkor szól a kutya az éppen otthon levő családtagomnak, hogy kiakar menni a kapuhoz. Bármikor hazamentem már előre tudta az Anyám, na valamelyik hazafelé tart már. Nagyon jófejek,

ezért nem is értem hogy miért nem szeretik sokan őket.

2012. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem megérzi, maximum meghallja, ha elég jellegzetes a kocsi hangja és nincs nagy háttérzaj. De jóval valószínűbb, hogy egyszerűen megtanulta, mikor kell hazaérkeznie, és autómatikusan ugatott. Az élőlények időérzék néhány perc pontosságú.
2012. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben meghallotta a kutya az autó hangját. Az én kutyám a szomszéd szerint 4 óra előtt 5 perccel szokott előre menni a kapuhoz, én meg olyan fél 5 körül érek haza. Tehát nem hallhatja, hogy jövök, ha még el sem indultam, csak a belső órájára hagyatkozik.
2012. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm vizslája szintén panelban lakik, ők nem kocsival járnak, hanem gyalog. A kutya mégis tudja, hogy mikor jön haza a gazdi...
2012. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ja, az lehet, hogy az autó hangját hallotta meg. Ebben nem kételkedek, hiába volt becsukva minden ablak.


Az időérzék itt azért nem jöhet szóba, mert nem fix programon volt a gazdija, hanem elugrott valahova, ahova nem vihette magával. Nem szokott ilyen lenni.

Marad az autó hangja.:)

De nagyon meglepődtem utólag. Nagyon imádom ezt a kutyust.:)

2012. jan. 6. 13:29
 6/12 A kérdező kommentje:
Bár elég nagy a forgalom.
2012. jan. 6. 13:31
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha felmegyek a lépcsőházban, és nyitom a folyosó ajtót, akkor tudom, hogy már ott ül farok csóválva. (szüleim mondták)

Kivéve, ha nagyon mélyen alszik, és csak akkor kel, amikor belépek. Olyankor még inkább imádom, felpattan, de az egész fejét elfeküdte, féloldalas a szőre, és látszik, hogy még nincs magánál:D


Ennél már csak az a jobb, ha megyünk haza sétából, és közben valamelyik családtagom haza érkezett. Azonnal tudom, mert a kutyám olyankor nem várja meg, hogy fölvegyem a lépcsőnél, hanem farok csóválva rohan fölfelé, és teker végig a folyosón:D Néha örömében még az emeletet is eltéveszti, és egyel tovább megy:D

2012. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos lehet elaludt szőrrel:), félkómásan:)
2012. jan. 6. 13:50
 9/12 Akiteki ***** válasza:

Az én kutyáim is megismerték a kocsink hangját és szóltak, mikor ért haza a párom.

De volt néhány éve, hogy a lányom minden nap ment gyakorlatra és vagy 2-kor vagy 3-kor ért haza a busszal. A megálló a következő utcában van, kb. 600 méterre tőlünk. A magyar agaram azonnal tudta, mikor leszállt a buszról és már szólt, hogy jön.

2012. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Csodálatosak a kutyák, és úgy összességében az állatok, hogy milyen képességeik vannak.
2012. jan. 6. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!