Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a német juhászkuty...

Szerintetek a német juhászkutya "harcikutya" is? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mert szerintem igen! Az eddigi kutyáink, fõleg a mostani nagyon "harcias" , mert vannak csibéink és már jópárat megölt... Meg sokkal jobb a szaglása mint a tobbi kutyának. Nagyon jól fogja a szagokat úgymond. Amúgy egy nagyon igényes "nemes" helyrõl hoztam. És örökmozgó. 2 és fél éves .Pl. gondoljatok Rin Tin Tin-re . Volt is egy ilyen nevũ kutyánk. Szerintem nem csak juhászkutyának számít. Azért egy kicsit többrõl van szó!
2012. jan. 6. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

A "harci kutya" igazából az, amit céltudatosan kutyaviadalokra, vagy korábban harci célokra tenyésztettek. Ilyen pl. az amerikai staffordshire terrier. Attól, hogy egy kutya jól tud verekedni és erős a harapása, még nem lesz harci kutya. Ez egy olyan kategória, mint pl. a vadászkutya. Ha egy puli gyilkolta volna le a tyúkokat, attól még nem lett volna vadászkutya, hiába vadászott.

De tény: a német juhászt kb. mindenre használják, birkaterelésen kívül, rendőrkutyának, mentőkutyának, őrző-védőnek, családi kedvencnek és így tovább.

2012. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem,nem,semmi esetre sem "harcikutya",valójában inkább munkakutya - él hal a feladatokért és a mozgásért.

Ezt a címet hagyd meg a pitbulloknak és egyéb,hasonló érzéketlen ölőgépeknek.

Viszont a mai napig a legokosabb,legintelligensebb kutya fajta bár néha az ösztönük felülkerekedhet a józan észen és a tanultakon.

Én már csak tudom,egy kuvasz és egy tacskó mellett most is három szaladgál a birtokon belőlük,a legidősebb 10 (aki a labdát csak evés és alvás idejére engedi ki a szájából) a legfiatalabb másfél éves.

De volt már olyan is aki 2 hónapos korától fogva 17 (!) éven át volt hű társam.

2012. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"harcikutya" lesz-e egy kutyából az nevelés kérdése. Egy harciasabb egyedhez, harciasabb gazdi is kell. Ha a kutya tizedeli a csirkéidet, attól még nem "harcikutya".

Az örökmozgó kutyádnak feladatokra van szüksége, valószínűleg munka vérvonalú és/vagy kifejezetten nyomkövetésre szelektálták tenyésztés során. Akár ezt is megtaníthatod neki, jó elfoglaltság csak kérj segítséget hozzáértő emberektől. Sok mindenre felhasználhatnád, például gombakeresésre, vagy versenyekre is járhatnál vele. Rajtad áll mit kezdesz vele, de mindenképp foglald le az energiáit! Talán utána nem érdeklik annyira a csirkék.

2012. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jaj én a harcikutyát úgyértettem, hogy háborúba, meg ilyenek Az én kutyámnak az apja nyomkövetõ kutya. De és mi van Rin Tin-nel? Õ háborúban volt.
2012. jan. 6. 14:26
 5/10 A kérdező kommentje:
amúgy nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2012. jan. 6. 14:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Mai háborúkba már nem igazán alkalmaznak kutyákat. De rendfenntartásban igen és ott sok német juhász és német juhász keverék szaladgál , köszönhetően a jó szaglásának és annak hogy gyorsan tanul.
2012. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 6. 15:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Időpont ma 15:11

Tévedsz.

A mai napig visznek rengeteg kutyát az olyan helyekre, ahol ma is háborúznak. Használják őket akna keresésre, Viszik a hátukon az mágneses aknát a harckocsi, autók alá.

Ott a kutya nem érték, csak egy emberi életet kiváltó eszköz.

2012. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
aha értem.. akkor segítenek a háborúban is? értem. Rin Tin Tin óta? Szerintem õ a példakép.
2012. jan. 6. 18:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mert,ne sértődj meg de egy Pitbull 2 másodperc alatt kivégezné mert azt a fajtát az ölésre tenyésztették ki a juhászt pedig házi kedvencnek,család őrzésre. Mondjuk az tény,hogy a juhász kutya nagyon értelmes és nagyon jó a szaglása. én nagyon kedvelem őket.
2014. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!