Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem értik meg, hogy az,...

Miért nem értik meg, hogy az, hogy eladták a kutyámat, az igenis fáj?

Figyelt kérdés

most 19 éves vagyok, és ez a történet kb 4 éves, de még mindig piszkálja a csőröm. Sok-sok könyörgés és rábeszélés után a szüleim beadták a derekukat, és vettek egy leonbergi kiskutyát szülinapomra. Imádtam, tényleg ő volt a mindenem, barátaim nem is voltak akkoriban (sem..) és ő jelentett nekem mindent, tényleg úgy szerettem, hgoy azt elmondani nem lehet. :D Viszont anyukám alapjában véve nem szereti az állaokat, és mikor egy kis gond adódott (nem volt kerítés, és a kutya folyton kiszökdécselt...) akkor eldöntötték, hogy eladják. ÉS így is lett, nem volt vita tárgya, az akkor már két éves kutyát szépen eladták valakinek, aki az ország másik felében lakik, és ezzel le volt zárva a történet. ÉS hajtogatták akkor is, hogy "de hát neki így jobb volt, minket úgyis csak zavart itt".

ÉS szeirntem hülyének néznek, hogy miért jelent annyit egy kutya, mikor eladtuk, "nincs több gond vele végre"...

Komolyan hülyeség tőlem, hogy azóta is fáj, hogy nincs itt?


2012. jan. 6. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

Magadat okold.

Nem akadályoztad meg, h a kutya kiszökjön. Oké, h akartál egy kutyát, de nem volt kerítés. Az gondolom eszedbe se jutott, h futólánc is létezik. Helyette nézted, ahogy elszökik a kutya. Tényleg jobb helyen van másnál.


Kegyetlenül hangzik, de igazam van.

2012. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem hülyeség:) természetes h fáj,és szerintem a szüleid is tehettek volna valamit azért h ne szökjön ki..és nem kelllett volna egy probláma miatt eladnii szegényt...én megértelek de a szüleidet nem
2012. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát olyan is volt, hogy láncra kötöttük, de azt meg nem bírtam nézni, szeintem az is kegyetlenség. És nem fogom magamat okolni. Jártam vele kutyaiskolába is, sokat foglalkoztam vele, és nem folyton szökött ki, azt rosszul is írtam, néha fordult elő. De nem csoda, egy hatalmas rét van a házunk mellett (pedig a mi kertünk is elég nagy).
2012. jan. 6. 14:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én meg úgy gondolom, hogy ebben a kérdésben nem a kérdező a hunyó.

Végső soron a szülei egyeztek bele a kutyába és miután ők a felnőttek mielőtt megvették nekik kellett volna elgondolkodniuk az egészen elvégre ők voltak akkor döntéshozói pozícióban. Nem egy 15 éves kamasz dolga megcsináltatni a kerítést. Kivel, miből?

Azt hiszem itt a szülők nagyon felelőtlenek voltak.

Egy kutyát nem lehet egész nap őrizni.

Sajnállak. Nekem ugyan egy maccsom van de nagyon szeretem a leonbergiket. Elhiszem, hogy fáj rettenetesen az ember szívéhez tudnak nőni.

A szüleidben nem sok empátia lehet.

Egy gyerek érzelmeibe így beletaposni.

A kutyának is vannak érzelmei, kötődnek a gazdájukhoz. Biztos, hogy az új helyet is megszokta de nem mehetett könnyen két év után új gazdit elfogadni.

A szüleidnek meg eszébe juthatott volna leülni veled és közösen kiokoskodni valamit a szökés ellen.

Csináljunk együtt kerítést, futó láncot stb.

De valahogy érzéketlennek tűnnek a probléma iránt.

Azt hiszem nem gondolták át jól, nekik nem való állat mert nekik csak nyűg, meg csak egy állat akit lehet ide-oda dobálni, nem pedig egy családtag. Ez az egész csak az ő kényelmüket szolgálta mert meg lehetett volna oldani ha egy kicsit odateszik magukat.

Ha bármilyen állatot vesz az ember a gyermekének akkor a szülő köteles átgondolni mivel jár ez az egész, aztán megbeszélni a gyerekkel, hogy neki mi lesz a dolga az állattal, mit kell megtennie érte.

2012. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként akkore 13 éves voltam, mikor a kutyámat kaptam, és utána ké évvel adták el (ezért írtam hgoy négy éves történet, mert azóta van bennem a tüske)

De szerintem nem is a kerítéssel volt nekik a bajuk, csak arra tudták fogni, sőt biztos, mert pár hónappal utána apám megcsinálta a kerítést... Szóval "vicces" dolog ez.

2012. jan. 6. 14:53
 6/13 cirmos62 ***** válasza:
Tényleg csak idéző jelben vicces a szüleidet tekintve. Elég helytelen nevelési módszereik vannak. Minden esetre Te ne kövesd majd el ugyan ezeket a hibákat később a saját gyerekeddel. Egyébként tudsz valamit azóta a kutyáról?
2012. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen! A nőnek aki elvitte, van még egy leonbergere, egy hatalmas háza, óriási kertje (még a miénknél is nagyobb, pedig az is rohadt nagy volt) mögötte egy erdőp stb. BEengedik a kutyákat, a nagymami velük alszik -.-" és van egy honlapja , versenyre is vitte és nyert is valamit, meg születtek azóta kiskutyái, ennyit tudok... :(
2012. jan. 6. 17:12
 8/13 anonim ***** válasza:

A részletek nem ismerem tehát csak a leírtak alapján tudok véleményt nyilvánítani: A kerítés rossz volt, a kutya kitudott menni. A megoldás a kerítés megjavítása lett volna, mivel ez nem történt meg, a legjobb döntés a kutya elhelyezése volt.

Lehet hogy neked fáj, de hidd el jobban fájt volna ha az út szélén elütve találod, vagy a réten vadász által kilőve. Millió veszély leselkedik kint rá, és maga a kutya is veszélyt jelent, gondolod csak végig, kiugrik az útra, rutintalan vezető elrántja a kormányt és akár halálos közlekedési baleset is történhet.

A szüleid nem tudták/akarták vállalni ezt a felelősséget, ez az ő döntésük hisz az ő házuk, pénzük, idejük, energiájuk, neked tiszteletben kell tartani. Nem tudhatom miért vállalták be egyáltalán a kutyát, lehet neked akartak örömet szerezni, de végül rájöttek hogy nem fér bele az életetekbe.

2012. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ezzel teljesen egyetértenék, ha -mint írtam- nem csináltatták meg volna a kerítést rögtön azután hogy eladták a kutyát. Szóval ez csak egy kifogás volt.. NA mindegy, végül is csak arra lettem volna kíváncsi, hogy más is ennyire rosszul élné-e meg, ha csak úgy túladnának a kutyáján (lehet, hogy tényleg én viszem túlzásba a siránkozást!)
2012. jan. 6. 17:34
 10/13 cirmos62 ***** válasza:
Ha valóban ilyen jó helyre került a kutyád, akkor már valóban túltehetnéd magad ezen a veszteségen. Természetes, hogy fájt megválni tőle, de ha már így alakult, örülj, hogy jó dolga van, jó gazdát kapott. Nézd a jobbik oldalát, gondolom a leonbergi - nagytestű lévén - ritkán él hosszú életet. Nem neked kell végső búcsút venni tőle, ami nem mellékes a Te esetedben, akinek két éves együttélés után még négy évre rá is ennyire fájdalmas, hogy meg kellett válnod tőle. Pedig tudod, hogy jó helyen van.
2012. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!