Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb/szebb? A malamut...

Melyik a jobb/szebb? A malamut vagy a husky?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem a Husky jobban tetszik, de azt hallottam, hogy a husky csak a malamut "utánzata". Malamut nagyobb és nehezebb mint a Husky. A husky karcsúbb kutyának néz ki mint a malamut.

Ha tartani szeretnéd oket, figyelj oda, hogy nagy helyuk legyen a mozgáshoz, és, hogy sokat mozogjanak! :)

2012. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tartani szeretnéd oket? Neked melyik tetszik jobban?
2012. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szeretnék egyet venni... És nekem a husky jobban tetszik.
2012. jan. 6. 16:42
 4/10 cirmos62 ***** válasza:
Gyönyörű kutyák, az igaz, de azért ne csak a külső megjelenése alapján válassz kutyát, mert ha egy huskyt vagy malamutot nem tudsz kellő képen megmozgatni, megdolgoztatni minden nap, akkor rosszul járhatsz vele. Ezek munkakutyák, elsősorban munkára vannak kitenyésztve, nem kedvencnek. Szeretik ugyan a gazdájukat, de nem annyira emberhez kötődők, mint sok más fajta. Munkával kell hogy levezessék a bennük felhalmozódott energiát, egyébként mindig menni akarnak, sokszor megszöknek, ha alkalmuk adódik rá.
2012. jan. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

A malamut sokkal könnyebben tanítható , malamut nyugisabb és erősebb is.

Annyi a közös bennük hogy szánhúzó mindkettő, szökősek, és makacsak, de a husky szerintem makacsabb.

Nekem malamutjaim vannak, és nagyon meg vagyok elégedve vele! :)

2012. jan. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a husky tetszik jobban, és nekem huskym van!

Szerintem jellemileg nem sok különbség lehet, az igaz, hogy a malamut erősebb, meg nagyobb, de szerintem nem kezelhető jobban.:)

Egyébként ez a szökősség... mintha másik kutya nem lenne képes megszökni... hagyjuk már ezt... ha szeretve van a kutyus, meg jól érzi magát, akkor nem fog megszökni, persze le is kell mozgatni. minden egyed más, huskykon belül is vannak eltérő egyéniségek! van amelyiket könnyebb kezelni, van amelyiket nehezebb.

Az én kutyám még sosem próbált megszökni, pedig nagyon alacsony a keritésünk. makacs az biztos, de még is képes voltam megtanitani neki pár trükköt és nagyon intelligens kutyák, én teljes mértékben megvagyok vele elégedve. de persze nem való mindenkinek és ne csak a küllem miatt akarj huskyt.:)

2012. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:

A szép malamut is szép meg a szép husky is szép. A ronda malamut nem szép és a ronda husky meg egyenesen borsalom.

Jól nevelve és főleg nagyon szeretve bármelyik remek társad lehet. Csak rajtad múlik, melyik tetszik.

2012. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem malamutom van és sosem akart megszökni még nyitott kapun is maradt a kertben. Egyén függő szerintem. És hamar is tanul.
2012. jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Timea270 ***** válasza:
A husky sokkal de sokkal szebbek foleg az a szep kek szemuk
2015. febr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak a szépsége miatt ne tarts kutyát!
2015. febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!