Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?

Milyen kutya való nekem?

Figyelt kérdés

Kerti kutya lenne, naponta min. 2-r vinném sétálni 30-60 percet+ kb. 3 órát tudnék még plusz vele foglalkozni. mérete max. térdig érő legyen és jó jelzőkutya legyen, ha lehet. A pumi megfelel szerintetek?


15/f


2012. jan. 7. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
WESTIT TUDNÁM NEKED AJÁNLANI!!! A pumival nagyon sokat kell foglalkozni!!!
2012. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Itt egy kép: [link]
2012. jan. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia,

A pumi nem rossz választás, de azt tényleg nagyon le kell mozgatni, a séta neki általában nem elég.

Pl. a schnauzer (közép) és a puli is középtermetű, jól bírják kint, jelzőkutyaként kíválóak, és talán kicsit kisebb a mozgásigényük, mint a puminak, de ezek is energikus fajták.

De ha megfelelően le tudod fárasztani, akkor a pumi tökéletes választás! Csak arra vigyázz, hogy a szomszédok elviseljék, mert ugatás formájában szinte mindenről véleményt nyilvánít (saját tapasztalat).

2012. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy nekem tetszik a westi, csak annyi gond van vele, hogy szerintem nem kinti kutya. De ha kint is lehet tartani, akkor jó. Csak szüleim nem engedik be a házba, vagy ha igen akkor is csak nagyon indokolt esetben(tüzijáték, stb.)

Akkor a westit lehet kint tartani?

2012. jan. 7. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:

lehet, de annyira nem ajánlott, betegeskedő fajta.

Én Beagle-t ajánlaám. Jó jelző, értelmes, tanulékony, igaz makacs ezért foglalkozni kell vele, de melyik kutyával nem. Bírja a hideget és a meleget is, hűséges és ember centrikus :)

2012. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó nem jót írt. A beagle nagyon nem bírja a hideget, nem lehet kint tartani.
2012. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"utolsó" vagyok, az én kutyám beagle, kinn van mindig, és hidd el, remekül bírja, még 1x sem fázott meg, sőt, imád kinn aludni a hóba :) Tapasztalatból beszéltem, nem kitaláltam ;)
2012. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!