Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hat hetesen így is korai...

Hat hetesen így is korai volt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nos a lényeg hogy gyerekkorom ota ugy hallottam hogy 6-8 hetesen lehet elválasztani kutyát,macskát. Nem kizárólag 6 vagy kizárólag 8 hanem 6-8 közt. A kérdésem az lenne,hogy bár hathetesen hoztam haza a kutyát,heti 4-5ször visszajárok vele az anyjához.itthon rajta kivül van még 2 kinti kutya,ott ahonnét hoztam 2 benti és egy kinti.mindegyikkel elvan. Igy is ,,felelőtlenség"nek tartjátok??? Normális egyének véleménye érdekel. Köszi
2012. jan. 7. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz. Klassz, hogy visszajártok vele a mamihoz. azért a 6-8hét,mert ahogy az embereknél, úgy a kutyáknál is egyénfüggö azért a dolog
2012. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából 8hetes kor után ajánlott, de 6hetesen már önállóan eszik így el lehet választani. De egyáltalán nem felelőtlenség, néha a rendes tenyésztők is odaadják ilyen korban bizonyos esetekben.

Az különösen jó, hogy otthon sincs egyedül és hogy visszajártok vele, igazából a szocializáció miatt ajánlott 8hetes kor után az elválasztás, hogy az anyjuk addig még tanítgassa őket, meg a többi testvérrel való játszadozás során is rengeteget tanulnak még.

A kutyaovi is ezért ajánlott, minél fiatalabb korban van elkezdve a szocializáció, annál kiegyensúlyozottabb és könnyebben kezelhetőbb felnőtt válik belőle.

2012. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem korai volt. A szocializáció szempontjából az a 2 hét az anyja és a tesók között nagyon fontos és nem tudod pótolható. Az, hogy korán odaadják, általában azért van, mert ettől a kortól már komolyabb összegbe kerülne, amit meg akarnak takarítani. Szinte mindenki a "már önállóan eszik mindent"-re hivatkozik, legtöbbször ez annyit jelent, hogy már neki kellene etetni, ami ugye plusz költség, pláne az oltás, amiből 6 hetesen jár az első.
2012. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:
A 6-8 hét között tanulja meg a kiskutya más kutyáktól a normális viselkedést. Megtanítja neki az anyja a kutyák jelzéseit és az emberekkel való kapcsolatot. Ha van másik kutyád, aki tanítja, meg ha visszahordod az anyjához, akkor ők nevelik. Ettől függetlenül ki lehet bírni azt a plusz két hetet és akkor nincs miért aggódni.
2012. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az oltást megbeszélés alapján,ők adatták be,de én fizettem. az oltásokon,féreghajtáson kivül nem kértek semmit a kutyusért pedig az alombol ő volt a legszebb.nagyon jó bnőm a ,,szaporitó" és pusztán kíváncsi voltam pár véleményre mivel annyira szidják a szaporítónak titulált egyéneket pedig van köztük is megbizható,csak informálódni kell!!!!köszönöm azoknak akik egyetértenek abban hogy vannak ,,helyzetek" amikor nem árt.a testvéreivel is egészen 11hetes koráig heti 45ször egész du.okat töltött,volt h egész nap ott voltunk.:) és bár az anya szobatiszta,szóval a később elvitt kölykök is ellesheték volna a tisztaság módját,még igy is az enyém a legszobatisztább(kétnaponta egy egy baleset előfordul,de remélem ez is változik)!:)
2012. jan. 7. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!