Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A shar pei kolykom hamarosan...

Pappreka kérdése:

A shar pei kolykom hamarosan 7 hetes.5 napja van nalam es gondunk van az alvassal. Tapasztalat hianyaban sokat olvasok, kisvarosi atok, h nincs kutyaovi. Tudom hagynom kell ejszaka, de a 4. ejjel is kepes volt 3 oran keresztul sirni. Valami javaslat?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 20:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Koszonom.
2012. jan. 7. 22:29
 12/20 anonim ***** válasza:
84%

De miért nem alszol vele??


Ha megmentetted, az tök jó, de akkor meg pláne fontos lenne, hogy maga mellett tudja álmában a világ egyetlen biztos pontját jelentő anyapótlékot - téged.


Kérlek, ha jót akarsz neki, próbáld ki legalább egyszer...

2012. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Igen, az mondjuk nem baj, ha eleinte egy szobában alszik veled, csak mondjuk nem az ágyon, hanem valamin, ami ott az ő helye. Akkor tulajdonképpen két legyet ütsz egy csapásra, mert megnyugtatod őt, hogy nincs egyedül, és megmutatod neki, hogy vannak korlátai, nem alhat veled az ágyon, hanem azon a helyen kell lennie, amit te kijelöltél neki.
2012. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ahogy irtam az elso kommentemben, egy szobaban vagyunk, az agytol fel meterre, a sajatjaban. De 6 kutyi utan az ember tudja mi a jo, ugyh ha nem megy maskepp akkor alszunk egyutt.
2012. jan. 7. 22:51
 15/20 anonim ***** válasza:

Semmi gond a korával. 10 hetes kutya is akár, ha sírós, ugyanúgy sírni fog.

Most ez a trend. 8 hetes, meg 10 hetesig a mamánál, mert akkor a kiskutya már készen kerül a gazdához. Pedig azok közül is van, amelyik könnyen és van, amelyik nehezebben éli meg az új helyzetet. Egy nyugtalan kölyöknél segít, ha éjjel a gazdi csak a kezét szó nélkül odaérinti . Persze, így is változó, melyik, mennyi idő alatt tanul meg végig aludni egy éjjelt.

A pelussal sem lesz gond. Ahogy nagyobb lesz, megtanulja miként kell jeleznie, hogy ki kell mennie. Azt viszont érdemes, hogy a pelus lehetőleg az ajtó közelében legyen Ez segít neki abban, az ajtó lesz a kimenetel iránya, ha már jelezni tud. Ha vele vagy és látod, készül a pelusra, kicsit később már szólhatsz neki, hogy várj, menj ki.

2012. jan. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Remek úton vagy afelé, hogy a kutya irányítsa az életedet. Ne legyen igazam, de azért egy shar pei-jel nem játszanék ilyeneket :)
2012. jan. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia,nekem border collie-m van.

3 éves,imádom.Nekem a fejemre nőtt...teljesen átalakította az életem.

5 hetesen kaptam,nem kértem.17éves voltam,elköltöztem otthonról albérletbe.

Szóval ő is sírt állandóan,ezért vele aludtam állandóan a padlón az ő ágyikója mellett,minden reggel hozzám bújva találtam...

Őszintén annyira rászoktam,hogy olyan pihe-puha kellemes tapintatású a kutyum,hogy a mai napig vele alszom.

Nem tudom elképzelni,mi lesz velem,ha egyszer férjem lesz :D

2012. jan. 8. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
63%

Ha az ágyad mellett is sír, akkor vedd az ágyadba.

3-4 hónapos koráig szoktak így aludni a kiképzők a kutyáikkal.


Ajánlom Jan Fennell könyvei mellett a Kiképzők kézikönyve című könyvet...:)

Sok érdekes és hasznos dolog van benne!


Egy kölyök még nem fog emiatt a fejedre nőni, ha valakinek igen, az mást rontott el.


(a 6 kutyás voltam:))

2012. jan. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
én mindig együtt aludtam a kutyáimmal,(akkor nem sírtak)oda bújtak hozzám,és nem érezték magukat egyedül. aztán nagyobb korukban a saját helyükön aludtak... ki lehet utána szoktatni őket,ha akarod.de engem az sem zavar ha egy szobában vannak velem..
2012. jan. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
51%
Egyáltalán nem muszáj együtt aludni a kutyával. Bőven elég neki a gazda közelsége. Az elhozáskori sírás meg egyedi. Van, amelyik meg sem szólal, és van, amelyik akár hetekig nyávog. Ki kell bírni. A gazdának kell kitartónak lenni és nem engedni a sírásnak.
2012. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!