Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tarthatnám távol a...

Hogyan tarthatnám távol a kant a szukától?

Figyelt kérdés

Párommal és a berni szukájukkal szeretünk együtt sétálni, de az én kan kutyusom egyszerűen nem bír leszakadni róla. Tüzeléskor, meg előtte és utána nem is szoktunk együtt sétálni, de közötte is minden kan imádja a szukát, főleg az enyém. Pedig más lányokat nem szokott zaklatni. A berni pedig egyáltalán oda sem szól a kannak, bármit csinál..



Ismertek olyan kanriasztó spray-t ami valóban hatásos? Vagy van valami más ötletetek?



2012. jan. 8. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kanom van. Én tüzelés közben is úgy oldom meg, hogy rászólok. Letiltom és kész. Figyelni kell, dehát ott vagyunk és elég egyet krákognom, már tudja, hogy nem szabad.
2012. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő is tudja, hogy nem szabad, le is mászik ha rákiáltok, de mindig visszakanyarodik a szukához. Jobban örülnék ha az ilyen séta nem az irányítgatásával telne. Ráadásul nem is csinál "rosszat", még csak nem is dominanciát akar mutatni, ez ösztön.
2012. jan. 8. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszer kiállításra kellett mennünk mikor tüzelt a szukám.

Ekkor vettem egy olcsó nagyon büdös parfümöt és a szuka hátszó részét jól befújtam. A kan megszagolta és nem bírta elviselni a parfümszagot így otthagyta.

Tuti hogy a kan nem fogja zaklatni séta közben a szukát max nagyon véletlen.

De próbáljatok ki többfélét is mert valamelyiktől nem undorodnak a kan kutyák.

2012. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hű, ez jó ötlet, köszi!


Csak mert a kanriasztókról eddig nem sok jót hallottam.., de az erős parfümöket az én kutyám sem szereti. Kipróbáljuk.

2012. jan. 8. 15:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A szukát pedig érdemes lenne megnézetni orvossal. Talán van valami folyása, amit érez a kan.
2012. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
77%

Ha elég nagy rangsorbeli távolság van közted és a kutya között, akkor sétán illetve akkor, ha felügyelettel együtt van a kutyád a tüzelő bernivel, akkor le kell tudnod tiltani róla...tudom, hogy ez nehéz. Tipikus, hogy többször próbálkozik, és újra-újra visszatér a szukához, szukára. Próbáld meg EGYSZER, de nagyon keményen, határozottan letiltani, elzavarni, meghajtani, hátha jól sikerül és akkor elintézted a dolgot egy jó időre :) Elvileg a falkában csak a falkavezér párosodhat, tehát ha Te vagy a falkavezér, akkor a kutyádnak a jelenlétedben semmi joga fedezni szukát, vagy bármilyen más élőlényt!

A kanriasztó spray-ket ki kell próbálni, minden kutyának másik lehet a célravezető!

Ja, és felügyelet nélkül ne hagyjátok a két kutyát együtt, ha nem akartok kölyköket :)

2012. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:D:D Igen, gondoltam már rá én is, hogy egyszer jól megkapja, de az a gond, hogy tenyészkan és a szukások kicsit meglepődnének, ha érkezés után a kutyám csak nézne rám, hogy akkor "Párosodsz, főnök? " :D

Rangsorral általában véve nincs gond, be van tőlem tojva pedig sosem szidtam a kelleténél jobban, csak itt van egy kis bökkenő. Ezért még kipróbálok egy-pár módszert..:)

2012. jan. 8. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!