Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tarthatnám távol a...

Hogyan tarthatnám távol a macskákat a terszunktól?

Figyelt kérdés
Áprilisban kaptunk 2 kis cicát, akiket nagyon szeretünk, szépen, tisztán tartunk, a lányok figyelmesen etetik és játszanak velük, szóval nem bántuk meg, hogy nyuszi helyett cicát kaptak húsvétra, de sajnos feljárnak az amúgy magasan lévő teraszra (olyan az elhelyezkedése, hogy feljönni tudna, de visszamenni már nem) és egyszer már beelpisiltek a babakocsiba, tegnap a szekrény alá kakiltak és ma reggel a lányok játék babakocsijában aludtak. másfél és 3,5 éves kicsi gyerekek vannan és én ráadásul rend+tisztaság mániás vagyok, így nehezen viselem ezt a helyzetet. Vettünk ultrahangos macskariasztót, de nyugodtan alszanak alatta, miközben folyamatosan riaszt. Van valakinek használható és humáus ötlete, mivel lehetne őket megtanítani a házi rendre? Lehet egyáltalán nevelni őket, vagy ösztön lények? köszi előre is.
2011. jún. 30. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Cicákat csak elég drasztikus módszerekkel lehet elriasztani. Sokan esküsznek a vízspriccelésre, de pl. az én macskáim fel sem veszik, még a slag sem zavarja őket. A macskaverésnek meg nem vagyok híve. A helyedben egyszerűen tennék egy macskavécét a teraszra, és fekvőhelyet is kialakítanék ott nekik, akkor biztosan nem a gyerekeid holmiját használnák alvásra és a dolguk elvégzésére. A cicák amúgy emberközelben szeretnek lenni, azért mennek a teraszra, mert ti is azt használjátok.
2011. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, akkor holnap kikapcsolom a riasztót és beruházok egy kosárra. az alomtól tartok kicsit, mert a pici lányom még csak 1,5 éves és nem tudom, hogy nem nyúlkálna-e bele, illetve az nyáron azért nagyon büdös tud lenni nem?
2011. jún. 30. 22:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsővel egyetértek!
2011. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van fedett macskavécé is, az alomnak eleve van szagtalanító hatása, meg persze rendszeresen ki kell szedni belőle az összeállt részt és tisztával pótolni.
2011. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vegyél szilikátos macskaalmot, az szagtalan, 2 macskának 2x5L-es elég lesz egy hónapra, ez kb 2-3 ezer. Pisit nem csak a kakit kell belőle kivenni, és tényleg nincs szaga, nekem a fürdőben van és semmi. Pedig nagyon érzékeny a szaglásom, sokáig tartott mire ezt megtaláltam (kb mindent kipróbáltam).


De használhatsz macskariasztó spray-t is hátha beválik. Olyan a szaga amit a macskák nem szeretnek. Fressnapfban pl lehet kapni.

2011. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!