Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pumi mennyire beteges fajta?

A pumi mennyire beteges fajta?

Figyelt kérdés

Illetve mennyire hiperaktív?

Mennyi mozgásra van szüksége naponta?

Mennyire tanulékonyak?


2012. jan. 9. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
itt van minden: [link]
2012. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon aktív, rengeteg mozgásra (nem séta), agytornára van szüksége, minimum 30-40perc kemény futás +egyéb játék, persze nem a 8-10hetes kölyöknek :). Általában könnyen tanul és szeret is megfelelő motíváció mellett. Szinte egyáltalán nem beteges, de persze ez függ a kutyától magától, illetve a tartási körülményeitől.

Ami talán úgymond a "hibája", hogy szinte mindig mindent megugat, erről nehéz leszoktatni, de nem lehetetlen. (saját tapasztalat)

2012. jan. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van pumin, Pásztorkodással foglalkozom nyáron. Nagyon aktív, fogós kutyák, állandóan terelni akarnak, mindig készek a feladat megoldására. Kettő van nekem, plusz a szukának egy fia, mert lekölykezett. A kölök is szépen tanul, nagyon fogékony a nevelésre, és amit lát az anyjától. Szóval rengeteg mozgást igényel, szobába egyáltalán nem való, bár a városon is sokan tartanak pumit. Nagyon jó jelzőkutyák, sokat csihognak, a verebet, disztót, juhot, mindent ugatnak. Tehát szobába ezér se való
2012. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Rettentő mozgásigényes, de ezzel párhuzamosan nagyon okos, tanulékony és munkaszerető. A városi tartást szerintem talán elviseli, ha kellő energiát fektetsz a lefárasztásába (nem az a fajta kutya, akivel elég körbesétálni a háztömböt...) Épp ezért remekelnek a kutyás sportokban, nem csak a terelésben, hanem pl. agilityben, frizbiben is.

Ja igen, és ugatós.:)

2012. jan. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!