Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni egy ilyen...

Mit kell tenni egy ilyen kutyával?

Figyelt kérdés
szeretné körökbe fogadni egy nagyon sovány kutyust de még életemben nem volt még csak menhelyi kutyám sem és most nagyon elhatároztam magam mert láttam valahol a neten egy8 kg-s vizsláról szóló cikket és megszállt az adakozó vágy mert át futott az agyam az milyen lehet szerencsétlen állatnak
2012. jan. 9. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért még gondold át. Nagyon szép dolog lenne, de egy hirtelen érzelmi töltet miatt nem szabad ilyen óriási felelősséget vállalnod. Támogatom az ötletedet, de jól gondold meg, hisz ennek a kis élőlénynek minden nap gondoskodásra van szüksége. Naponta többször kell vinni sétálni, lehet, hogy nem szobatiszta és egy ideig küzdened kell, költséged lesz, hisz enni kell neki adnod, fekhelyet kell vásárolnod, oltásokat kell neki beadatnod. egy oltás 5-6 ezer, ha olcsó stb stb..........
2012. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Elnyerni a bizalmát és szeretni.

Szépen lassan felhízlalni az ideális súlyára. Amit megfelelő, prémium vagy legalább középkategóriás táppal való etetéssel vagy úgy tudsz elérni, hogy te magad főzöl neki (rizs hússal és zöldségekkel). Eleinte napi többször kis adagokban etetni kezdve az ajánlott napi adag több részre osztásával, majd folyamatosan áttérni a napi 2 etetésre kicsit nagyobb mennyiséggel.

Ez persze csak a kórosan sovány állatokra igaz (az említett vizsla pl.).

Egy "sima" menhelyi kutyust lehet egyből naponta 2x etetni.

Napi rendszeres foglalkozást (séta, játék, tanulás) igényelnek. Igazából ugyanúgy kell bánni a többségükkel, mint bármely más kutyával, amelyik nagyon sovány annak csak az etetésére kell figyelni, na meg nem leterhelni, mert amit hízna azt le is mozogja.

2012. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom mivel jár egy kutya mert jelenleg is van egy és azt nem tudom hogy szocializáljak újra egy esetleg még lelkileg is sérült kutyát és a táp sem sem gond mert acanát veszek egyerre 50kilót szoktam venni tehát nem fogyna el egyhamar
2012. jan. 9. 20:03
 4/9 anonim ***** válasza:

1) Központozzál. Ha mondatokban fogalmazol, elkülönítve a mondatrészeket is, sokkal könnyebben megértjük, mit szeretnél.

2) Mi a problémád tulajdonképpen? Van kutyád, ráadásul menhelyi, ha jól értettem, tudod mivel jár egy bizonytalan múltú állat.

3) Arra mérget vehetsz, hogy azt a kutyát nem adják oda neked, amíg csak adakozó kezdből akarod magadhoz venni. Azért akard azt a kutyát, mert vizslát szeretnél tartani, és bevállalod, hogy a múltja miatt több és szakszerűbb foglalkozást igényel.

2012. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem pont őt akarom csak ezt látva határoztam el magam.Nem volt még menhelyi kutyám most lenne az első mert a mostani az tenyésztős és ő vizsla. Elnézést hogy nem tettem pntokat csak a mostani billentyűzetem gumiból van és iszonyt érzéketlen és írni is elég nehéz vele
2012. jan. 9. 21:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, mondom, rossz helyre tettem magamnak a vesszőket, és máris nem értem, mit akarsz :D

Szóval a bizonytalan hátterű állattal az van, hogy nem tudod, milyen problémákkal fogsz szembe kerülni a múltja miatt. Viszont ha van elég tudásod, akkor ez nem is számít annyira, mert megoldod. Ha biztosítasz neki egy olyan otthont, ahol jól érzi magát, ahol van egy falkavezére, és tudod kezelni a félelmeit, rossz szokásait, akkor ugyanolyan normális kutya lesz belőle, mint bármelyik másikból. Ha hamagtól ezt nem tudod megtenni, akkor sincs baj, vannak szakemberek, akik segítenek neked újra "összerakni" a kutyát úgy, hogy ember meg nem mondja róla, hogy milyen körülmények közül került hozzád.

2012. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha menhelyes kutyát fogadsz be, attól függően, hogy mennyi időt töltött ott biztos felvilágosítanak a kutya állapotáról. Soknak közülük úgymond semmi baja és viszonylag gyorsan megszokják az új helyet (ez általában max 2hét, kivéve ha egy teljes mértékben lelki sérült kutyát viszel haza, de ezt nem javaslom). Sok menhelyre, ha megvan a kiszemelt kutyus elviheted a sajátod és megnézhetitek hogy viselkednek.

Nekem már több menhelyes és befogadott kutyám is volt, az általad említett újraszocializációval semmi gondom nem volt. Párszor eligazítást tartottak a régi kutyák, hogy ki az úr -csak ha szükséges volt-, de itt se vérre menő harcra gondolj.

Menhelyes kutyával sokszor azért könnyebb (ha felnőtt), mert már egy kialakult jelleme van amiről képet kaphatsz az ott lévő gondozóktól, illetve ha meglátogatod a kutyát.

2012. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom hogy honnan szerezzek ilyen kutyát mert mindenképp ilyen kell mert az ilyet a kutya sem viszi haza mert vékony és bántalmazott. már végignéztem sok menhelyet egyiknél sem volt olyan drámai a helyzet
2012. jan. 9. 22:32
 9/9 anonim ***** válasza:

A nyakamat rá, hogy előbb fog elkelni, mint a biztos otthonból leadott kutyák. Nem csak neked van messiáskomplexusod (bocsánat a kifejezésért, nem sértés akart lenni, nekem is van ilyenem :P), sokan direkt sajnálatból választanak állatot.

A legjobb példa erre, hogy amikor született nálam egy kölyök (nem kutya, de a faja lényegtelen), és kiderült, hogy születési rendellenessége van, kicsit zizis, talán drága állatorvosi kezelésekre fog szorulni és rövid életű lesz, hirtelen ezren jelentkeztek érte. Attól lett különleges, hogy "hibás", ez emelte ki a többi kölyök közül, ezért akarta mindenki őt. Az emberek ilyenek, felkarolják az elesetteket :)

Menhelyen egyébként találhatsz rosszabb állapotban lévő kutyát. Nem arról beszélek, hogy 8 kiló a vizsla, hanem hogy nem meri hagyni a kutya, hogy emberek hozzányúljanak, a simogatásra nyújtott kéz elől is elhajol, mert a kéz számára az ütést jelenti... Vagy öregen, betegen leadták, és ugyan élhetne még pár évet, de a gazdája nélkül egy menhelye annyira depressziós, hogy esélye sincs a gyógyulásra... Vagy simán csak fekete színű, átlagos alkatú, megugat mindenkit, mert a többitől ezt látta, és van még tíz ugyanolyan a szomszéd kennelekben, jó eséllyel sosem lesz gazdája, vagy csak évek múltán... Na, rájuk tényleg nem figyel senki. Ezeket fotó alapján nem látod, ki kell menni és meg kell velük ismerkedni, de hidd el, ott vannak tucatszámra.

2012. jan. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!