Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzám?

Milyen kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés

Első kutya lenne, nyárra tervezem, kb 2 hónapig egész nap vele tudnék lenni, egy zárt szobában élne, ami kb 1,5 nm, de nem velünk, rövidszőrű, közepes mozgásigényű, okos, nem túl drága (max 20.000FT), és nem lecsapott farú, munka kutya, és vagy Husky-hoz hasonló vagy németjuhászhoz hasonló kinézet. A válaszokat előre is köszönöm.

13/F


2012. jan. 9. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Ha időt, energiát, tiszteletet és társat szeretnél akkor egy akita talán jó lehetne...de sok törődést igényel...mint minden kutya
2012. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Istenem, szegény fiam, téged az "okosok" most nagyon le fognak b@szni. Nagyon sajnállak.
2012. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
hogy érted hogy 1,5 nm ahol élne?? egész nap?? 20.000 ft-ért nem kapsz normális tenyésztőtől kutyát!
2012. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem, rosszul írtam, köszi hogy szoltál :D

1,5nm-en aludna télen, viszont van egy elég nagy telkünt, tele fákkal, bokrokkal. Ott élne tulajdonképp, csak azon a kis szobában aludna, ha hideg van kint.

2012. jan. 9. 20:24
 5/13 anonim ***** válasza:
szerintem neked egy labrador lenne jó:) és télen ha van szigetelt háza akkor nem is kell becsukni olyan kicsi helyre,vagy német juhász de csak törzskönyvvel vedd meg! inkább gyűjts rá minthogy egy szaporítótól vedd beteges kutyád legyen! :)
2012. jan. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ja és 3. voltam!
2012. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy keverék is lehet, nem muszály fajtisztának lennie. A törzskönyv lényeges, hogy kivizsgáltatnám orvossal és nem akarom versenyre vinni?
2012. jan. 9. 21:25
 8/13 anonim ***** válasza:
miértlenne muszáj törzskönyv???ha nem akarod vinni sehová ám nézd meg a 101nagykutya animalplanet ott válogathatsz..:)
2012. jan. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézz körül menhelyen, a huskyk és a németjuhászok is elég nyugodtak, ha le vannak mozgatva és mind a kettő jól el van kint is, arra a másfél nm-re bezárni max szilveszterkor lenne érdemes. Ha kintről oda közvetlenül nem tudna bejárni, akkor jobb lenne egy rendesen szigetelt kutyaház neki.

Menhelyről akár ingyen vagy jelképes adományért is elhozhatod a kutyát, akár keverék akár fajtatiszta, de ennyi pénzért biztos nem fogsz kapni normális kutyát csak szaporítótól. Azok meg a meg nem fontolt tenyésztés és a rossz vérvonal miatt elég betegesek (kivételek persze vannak), idővel rengeteg pénzt felemésztenének az orvosi költségek.

Szerintem vedd fel a kapcsolatot egy közeli menhellyel, mond el az igényeidet, biztos segítenek. De inkább a németjuhászt illetve ilyen keveréket ajánlanám, a husky nagyon makacs, önfejű fajta.

Az, hogy az első 2hónapban egész nap vele lennél szép, csak nem okos ötlet, főleg ha kölyköt veszel magadhoz.

Sajnos muszáj szoktatni az egyedülléthez őket, mert később jobban sír, hisztizik, mikor magára hagyod és ennek se te, se a kutya, de még a szomszédok se hiszem, hogy örülnének.

2012. jan. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Eléggé figyelmetlen vagyok, azt akartam írni hogy nem törzskönyves :)

A menhelyeken lehet találni 1-2 hónapos kutyákat?

2012. jan. 10. 05:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!