Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kaukázusi juhászkutya...

A kaukázusi juhászkutya veszélyes, agresszív faja?

Figyelt kérdés

Most mondta be a RTL híradóban így kihangsúlyozva "veszélyes, agresszív fajta!"

1. igaz-e?

2. miért akarnak minden nagykutya fajtát bemokcsolni


2012. jan. 10. 18:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Bemocskolni" HÁT most te is azt teszed egy jó kaukázusi igenis agresszív idegenekkel más kutyákkal szemben...

Attól h van pár "elpunyított" kau vagy kau hasommás atól még a fajtza nem lesz egy tehetetlen mackó,d ha ten ietakartok akkor ne akut vegyetek.Amúgy csak megjegyzem standard követelmény : "A kaukázusi juhászkutya rendkívül vad, harapós... Ettől eltérő jellem a tenyésztésből kizáró ok "

2012. jan. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

nekünk kevekék kaukázusink volt, szerintem cicának képzelte magát, úgy viselkedett

nekem mindent elviselt, egyszer véletlen belevágtam a bőrébe, csa hátranézett kérdőn, hogy muszáj ezt?

De a házat nagyon védte.

Kissé makacs volt. Ha tudta, hogy el akarom csalni, akkor átlátott a szitán. Nagyon hiányzik, 13 éves volt, ami elég jó kor nekik.

2012. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy 2 éves kaukázusi-németjuhász keverékem!:)

Egyáltalán nem veszélyes, csak tudni kell vele bánni, és akkor nem lesz gond.

Makacs fajta, én speciel még mindig nem ttudtam leszoktatni az ugrálásról :D

Viszont nagyon szelíd, jámbor, hűséges fajta! Tekergetem a fülét, nyomogatom az orrát, piszkálom a száját, és ő csak ül csendben és meg se mukkan! :)

2012. ápr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
És azt még hozzá tenném, hogy a házat nagyon védi, és be van tanítva arra, hogy csak tőlünk fogadja el a kaját.
2012. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
7%
Nem akarják bemocskolni a nagykutyafajtákat, nézd csak a legnagyobbakat: dogok és masztifok. Csak jó hírük van, szelíd óriások. A kaukázusi meg tényleg agresszív, felnőtt vagy öreg korára elborul az agya (mint a dobermannak, rottweilernek, bull teriernek, pit bullnak és sajnos egyre gyakrabban már a németjuhásznak is). Egyik ismerősönek le kellett lőnie a kaukázusiját mert megtámadta. Egy távoli rokonom meg nyomorék lett mert rottweilere megtámadta, ha a szomszéd nem jön és nem lövi le a kutyát, a gazda meghal. És nem egyszer történtek ilyenek.
2012. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
67%

Kedves utolsó, de okos vagy már! Gratulálok! *taps*

Nemtudom, hogy ezt honnan szedted, h idős korára elborul a kaukázusi agya, de ez egy nagy baromság!!


A mi kutyánk, Brendi nagyapja 12 éves, és NYUGODT, SIMOGATHATÓ, ugyanakkor UGYANÚGY VÉDI A HÁZÁT, A GAZDÁIT!


Ennyit rólad -.-"

2012. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Általánosítás. -.- Ha nagyon jól neveled meg jó tenyésztőtől származik stb. akkor nem lesz baj.
2012. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt azért mondják, mert nagy, és dús a bundája. Biztos a termete miatt. Én egy kutyát sem tartok agresszívnak. Nekunk rotink van, mindig azzal jottek, hogy harci kutya meg veszélyes. Most már nem igazán van ez a tévhit, de én ezek után már egyik fajtáról sem hiszem hogy agresszív lenne. Bár egyszer mamáméknak volt egy kaukázusiuk, na az tényleg vadállat volt, így visszagondolva. Bár én (12 éves létemre, kb annyi voltam akkor) sosem féltem tole. Persze itt sem a kutya volt a hibás, hanem az ember. Régen a ..... gyerekek bottal verték kiskorában :( egész életében kiszámíthatatlan volt. Egy ido után már elfogadott minket, de csak papámban bízott meg teljesen. Bennunk talán azért nem, mert még félt a gyerekektol. Pedig tobb éven át ismert minket. Oreg kutya volt, már nem él.
2013. jún. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Úristen! most olvasom a 15-s válaszoló kommentjét! Most van a 2. rottweilerunk, meg ne haragudják, az elozo 12 éves korában halt meg, és olyan szelíd volt hogy a kisgyerekek ráulhettek "lovagolni" amikor fekudt :) Nem tudom, mit gondoltál, hogy a kutyának elborul az agya? Annak borult el aki így nevelte fel, és utána képes volt lelovetni... Szégyellje magát az ilyen, aki nem ért a kutyatartáshoz, mégis "harci kutyát" választ. Oké hogy az ilyen fajtákat nehezebb nevelni, de akkor miért vállalja? Minden csakis a nevelésen múlik!! Bocsánat, ha valaki meg lett sértve, de mindig azt hallgatom, hogy félnek a rotitól, mikozben olyan barátságos kutya, csak jól kell nevelni. Bocsánat, de elfogult vagyok a rotikkal szemben, imádom a kutyusomat, nekem senki ne szidja a kutyám, még a fajtáját se :D
2013. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A családjával egyáltalán nem veszélyes,idegenekkel annál inkább. A 2-es kérdésre nem tudom a választ de szerintem azért mert valami "nagy" embernek a pincsijét kinyírta a másik ember nagyobb kutyája és felháborodott rajta.
2014. márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!