Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a kutyámat a folytonos ugatásról?

Figyelt kérdés
Megértem, hogy egy kutya az ugatással kommunikál, de amit a mi kutyánk folytat az már enyhén túlzás és félek, mivel emeletes lakásban lakunk, az egész lépcsőház az ő ugatását hallgatja, hogy egyszer csak megelégelik.. Segítsetek kérlek!
2012. jan. 10. 20:16
 1/6 anonim válasza:
0%
Nem tudom mennyire van tanítva a kutya de ha igen akkor amint elkezd ugatni ültesd le amint abbahagyja jutalomfalattal jutalmazd meg.. CST parancsot is használhatsz, vagy ha ez sem segít végső megoldás a rázós nyakörv...
2012. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tanítva van, játszani is szoktam vele, de nagyon akaratos. Próbáltam leültetni is, akkor le is ül, de aztán mintha 2 másodperces memóriája lenne, elfelejti és elkezdi újból.. A rázós nyakörv az hogy működik?
2012. jan. 10. 20:42
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Nem megkínozni kell a kutyát azzal a borzalommal, hanem neked kéne módszert változtatnod, mert rossz kutya nincs, csak rossz gazda!
2012. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Little Red!

Nem szeretném én sem a kutyámat kínozni semmilyen eszközzel,csupán kíváncsi voltam, hogy működik mivel még nem hallottam róla.

Kérlek, ossz meg velem módszereket, amivel jobb gazdává válhatok, úgy érzem te tapasztalt vagy ilyen téren.

2012. jan. 10. 21:39
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez egy kicsit összetett dolog. Először is: le van fárasztva rendesen az a kutya? Ha nincs, legyen, agyilag és fizikailag is. Másodszor, mégis miért nem tudjátok neki egész egyszerűen megtiltani az ugatást? Abba kell vele hagyatni, így vagy úgy. Csináljatok bármit, amitől befejezi. Harmadszor, a falkavezérségnek nézzetek utána, vegyetek könyveket (Jan Fennel, Cesar Millan), olvassatok cikkeket a neten ( [link] mert egy konrtollálhatatlan kutya veszélyes lehet. Negyedszer pedig, a kutyák kommunikációjában a legutolsó az ugatás, ők inkább testbeszéddel, szaglással kommunikálnak. Ez az eltúlzott ugatás egy tünete annak, hogy valami nem stimmel a kutya életében, és ő az ugatásban találta meg a módját, hogy levezesse az ebből fakadó feszültségét.
2012. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nah ez a válasz kellőképpen kielégítő volt, nagyon szépen köszönöm!!
2012. jan. 10. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!