Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivarérés előtti...

Kan kutya ivarérés előtti ivartalanítása. Volt, aki nem várta meg a ivarérést és 6-7-8 hónaposan ivartalaníttatta kan kutyáját vagy esetleg még korábban?

Figyelt kérdés
Befolyásolja az ivarérés előtti ivartalanítás a kutya felnőtt "személyiségének" kialakulását? Nem a játékosságra gondolok, hanem, hogy ugye a kölyökkutya szeleburdi, meggondolatlan, nem lehet elvárni tőle a kiszámítható viselkedést. Amíg egy felnőtt kutya már megfontolt, megkomolyodott. Macskáknál hallottam/tapasztaltam ilyet, hogy megmaradt "örök gyereknek". Lehet, hogy ez is egy tévhit és szóra sem érdemes, de olyanok válaszát várom, akik ivarérés előtt ivartalaníttatták a kutyájukat, ugyanúgy "beérett" a kutya és "felnőttként" viselkedik a szituációkban?
2012. jan. 11. 09:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%
meglepődnél ha tudnád, mennyire értek a kutyákhoz, és azon is mennyire vagyok felelős. csak igy neked kényelmesebb.
2012. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Hm.

Úgy látszik más a fogalmunk a felelősségteljes állattartásról. Számomra az ivartalanítás is beletartozik. Legyen az kutya, macska, nyúl, akár nőstény, akár kan. Egyébként pedig ne építs magadban sztereoptípiákat, hogy én miért ivartalaníttatom. Ha valamire kíváncsi vagy, kérdezd meg!


Arra pedig, hogy nincs az egészségvédelemhez köze, itt a válasz a felsoroltak között (és ne gyere nekem olyannal, hogy ezzel akarnak pénzt keresni az orvosok és semmi szükség nincs rá, mert ez nem igaz):


[link]


Egyébként pedig NEM a kérdésemre válaszoltál, nem is értem, hogy miért volt szükség a hozzászólásodra, amikor amúgy is éppen eléggé ideges és feszült vagyok ma, te még erre igyekszel rátenni egy-két lapáttal!

Hát köszi.

2012. jan. 18. 14:18
 13/21 anonim ***** válasza:
23%
drukkolok,de ha már ott vagytok az orvosnál, vágasd le a lábait is, megelőzve azt ,nehogy egyszer eltörjön.
2012. jan. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak ùgy sugàrzik belőled a jòindulat...
2012. jan. 19. 07:16
 15/21 anonim ***** válasza:
55%
nem rosszindulatból irtam, csak miért nem lehet megvárni, amig a kutya tejesen kifejlődik. Azokra a hormonokra szüksége van a szervezetnek ahhoz, hogy a kutya testileg és szellemileg is beérjen. Ha 2 évesen ugy döntesz, hogy ivartalanitod, megértem. de ilyen fiatalon miért?
2012. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

4. válaszadó leírt mindent.

Valamint ez is azt támasztja alá, hogy jobb ivarérés előtt. A lenti táblázatot fusd át!


[link]

2012. jan. 19. 14:29
 17/21 A kérdező kommentje:
Ami a lábadozását illeti, tegnap estére, mire kiment belőle teljesen az altató, azóta ugyanolyan játékos, mint volt. Ha nem lenne rajta a gallér, meg se lehetne mondani, hogy ez a kutya tegnap műtve volt.
2012. jan. 19. 14:33
 18/21 anonim ***** válasza:
50%
abszolut nem értek vele egyet. Egy kankutyának az adja meg a jellemét. de teljesen mindegy. Ez az én álláspontom, más a Tied. mindenesetre a kutyának gyors felépülést kivánok.
2012. jan. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönjük
2012. jan. 20. 07:42
 20/21 anonim ***** válasza:
15%
Én is a kankutya ivartalanítása ellen vagyok,főleg ilyen fiatalon.Tudom,hogy kicsit késői a válaszom...Nevedből ítélve,Kedves Kérdező,a szebbik nemet képviseled,nemde?Mindenesetre,ha az ember nem bír egy ivaros kankutyát nevelni,vegyen szukát.Gondok azzal is akadhatnak,másfélék,de kevesebb a domináns jellegű.Ha meg nagyon szelíd,barátságos társra vágyunk,nulla agresszióval,akkor egy bárányka a megfelelő választás.Ne csináljunk már egy ragadozó ősökkel rendelkező állatból Bambi-t.A mindenféle betegség,amit a kutyák ivarszerveire fognak,tévhit.Etesd megfelelő étellel,kutyáknak valóval,járj vele sokat szabadban és meglásd,semmivel sem lesz betegesebb egy ivaros kutya,mint egy ivartalanított...Tapasztalatból írok,mindkét nemű kutyáim voltak,elég szép életkort megértek,semmi komolyabb betegség nélkül.Remélem nem haragszol más tiédtől eltérő véleményem miatt.Sok sikert a kutyához és sok örömöt.
2012. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!