Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivarérés előtti...

Kan kutya ivarérés előtti ivartalanítása. Volt, aki nem várta meg a ivarérést és 6-7-8 hónaposan ivartalaníttatta kan kutyáját vagy esetleg még korábban?

Figyelt kérdés
Befolyásolja az ivarérés előtti ivartalanítás a kutya felnőtt "személyiségének" kialakulását? Nem a játékosságra gondolok, hanem, hogy ugye a kölyökkutya szeleburdi, meggondolatlan, nem lehet elvárni tőle a kiszámítható viselkedést. Amíg egy felnőtt kutya már megfontolt, megkomolyodott. Macskáknál hallottam/tapasztaltam ilyet, hogy megmaradt "örök gyereknek". Lehet, hogy ez is egy tévhit és szóra sem érdemes, de olyanok válaszát várom, akik ivarérés előtt ivartalaníttatták a kutyájukat, ugyanúgy "beérett" a kutya és "felnőttként" viselkedik a szituációkban?
2012. jan. 11. 09:05
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Nem haragszom az eltérő véleményed miatt :)

És még egyszer leszögezem, hogy nem a dominancia és nevelés miatt ivartalaníttattam a kutyámat ilyen fiatalon. Nem gondolom, hogy tévhit lenne az ivartalanítással kapcsolatos egészségügyi dolog, mivel itt a GYK-n is látszik, 2-3 naponta érkezik 1-1 kérdés, amiből teljesen egyértelműen kiderül, hogy igenis van egészségvédelmi oldala a dolognak. Szoktad figyelni rendszeresen az oldalt? Rengeteg az ivartalanítás hiánya okozta rákos megbetegedés idős korban és minél fiatalabban ivartalaníttatjuk a kutyát, annál kevesebb az esélye, hogy ez kialakuljon. Úgyhogy ezek sajnos tények, nem az állatorvosok akarnak nyerészkedni a műtéten.

2012. febr. 19. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!