Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese ideális...

Redsonja3 kérdése:

Bichon havanese ideális testsúlya 15 hetesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A segitségetekre lenne szükségem, aki már jártas bichon havanese kutyusokban :-) 15 hetes kislány kutyusom van és tegnap kicsit meglepődtem, amikor a mérlegre tettem őt, mert a súlya 3 kiló 40 deka volt.6 hetesen 1 kiló 40 dekával hoztuk el őt az eladótól. Szóval a kérdésem a következő lenne: ennyi idős korában nem sok egy kicsit ez a mostani súly? Olvastam már ezt-azt ezekről a fajtákról, hogy 4-6 kiló a felnőtt súlyuk, de már 12 kg-os kutyusról is hallottam. Mégis egy kicsit furdal ez a kérdés vele kapcsolatban. Ha valakinek van valami infója ezzel kapcsolatban, akkor azt szivesen venném:-)
2012. jan. 11. 13:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
A kutyatestyúly kalkulátor a 15 hetes 3,4kg-s havaneset pont ideális súlyúnak tartja és nekem 5,1 kilóra jött ki a várható súly. Az én kutyámnál meg 4-4,3 kilót jósol. A 3 hós 1,5 kilós kutya nagyon átlag alatt van súlyban sztem. És a kalkulátor szerint is...
2015. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én a tenyésztőtől 9,5 hetesen 1800g körül hoztam el.

Nem is értem hogy lehet 3 hónapos kora után 1,5 kiló. A csivavánál írja ki átlagos súlynak ezt... :)

2015. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Mekkora lett végül a kutyus felnőtt súlya? Csak mert sokan írták, hogy átvertek, pedig egyáltalán nem biztos. Nálunk 5 kölyök született fajtatiszta, törzskönyves szülőktől és teljesen eltérő méretekkel születtek és növekedtek. A legkisebb 129 grammal, a legnagyobb 196 grammal született es 8 hétig minden egyes nap mértem őket. Amikor végül elkerültek innen, a legnagyobb súllyal született 3200 gramm volt 10 hetesen, kisfiú. Amelyik 154 grammal született, az most, 12 hetesen 2400 gramm, kislány. A felnőtt fajtatiszta Havanese inkább 4,5-7 kiló között mozog. A két 3 éves kutyánk 5,7 (a kislány) es 6 kiló (a kisfiú). A kölykök 7 hetesen voltak 1,5 kiló körül, a legnagyobb, pedig mar akkor is 2,2 volt.Inkább aggódnék a fent említett túl pici kölykök miatt.
2019. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!