Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nincs eltúlozva a...

Szerintetek nincs eltúlozva a falkavezérség?

Figyelt kérdés
Szinte minden kérdésnél megjelenik legalább egyszer,hogy biztos gond van vele,nem te vagy a főnök.Ti mit gondoltok erről ?
2012. jan. 12. 15:41
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy nagyon fontos a falkavezérség, és ha azzal van a baj, hát mér baj, ha ezt válaszolják?
2012. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

A kutya ember-kapcsolatnak a rangsor az alapja.

2012. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
Lényegesen jobban felfogják az emberek ennek a jelentését, mintha azt mondanád, következetesen neveld a kutyát.
2012. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 Bozsikrisz ***** válasza:
2012. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb viselkedési problémának tényleg ez az alapja, ezért hozzuk fel mindig. Persze mindig kezelni kell az adott nemkívánatos viselkedést is, viszont az csak tüneti kezelés; ha nem szűntetjük meg az okát, akkor másképp fog majd előtörni a kutyából. Ezért hangsúlyozzuk mindig, hogy tegyék rendbe a kapcsolatot a kutyával, mert mindennek az az alapja.
2012. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

De nem lehet minden problémára ezt ráhúzni.Elhiszem,hogy nagyon sok mindenkinek segít,de nem minden esetben ezzel van a gond.

Én például soha nem tartottam be ezeket a szabályokat és a kapcsolatom jó a kutyáimmal,ha vannak apró problémák nem ennek köszönhető.

2012. jan. 12. 16:10
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem régen nem kezelték családtagként a kutyát, ergo rangsorban lejjebb állt, az agresszív kutyát meg lelőtték, nem nevelték. Nem merültek fel ilyen problémák nagymamámék kuvaszánál, ami most egy panellakó pincsinél. Én sem hívnám falkavezérségnek, hanem inkább próbálnám megértetni, hogy KUTYA - kutya logikával és kutya ösztönökkel. De most aki hagyja a ruhába bújt ölebét gyerek módjára a fejére nőni, annak mit lehet mondani? Szedje össze magát és legyen ő a főnök. Engem egyébként az "energiákkal" lehet ugyanígy kiborítani :)
2012. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
itt igazából az az alapvető probléma, hogy némelyek nem jól, nem megfelelő időben használják a kifejezést, esetleg tudatlanságukat akarják ezzel palástolni. Sokan vásárolnak ugy kutyát, hogy tetszik, mitsem tudva a fajta jelleméről. egy ideig még elcukiskodnak vele, aztán 8-9 hónapos korban jönnek a problémák, főlek ha sikerül egy jó tökös kankutyát kifogni. Ezek a leirt szabályok, ugymond mankót adnak, de sajnos néha feleslegesen. Egy alapvetően szétszórt, következetlen ember kezébe nem való egy dominanciára hajlamos fajta,mert hiába a szabályok, nem tudja őket betartatni. és akkor tökmindegy kimegy ki azon az ajtón, és ki eszik először.
2012. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan nem magukhoz illő fajtát választank és innen kezdődnek a gondok.Ha meg azt vesszük,hogy sokan gyerekként kezelik ezt sem értem meg teljesen,mert a gyerekeknek is vannak szabályok nekik sem lehet mindent.De visszatérve,a falkavezérség a modern kor találmánya.Megnézném azokat akik mindig ezzel jönnek,hogy ők minden körülmények között betartják e ezeket a szabályokat.
2012. jan. 12. 18:12
 10/38 anonim ***** válasza:
Nagy tévedés. Beismered a kutyád falkavezérségét. Vagy összezavarod. Idő kérdése, hogy komolyabb gondok is adódjanak. A kutya számára ez a természetes, hogy van sorrend, különben összezavarodik.
2012. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!