Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sürgősen segítségre lenne...

Sürgősen segítségre lenne szükségem! Van egy 7 éves epilepsziás cocker spánielem, akinek tegnap előtt óránként rohama volt. Súlyos a baj?

Figyelt kérdés

Már ezelőtt is jelentkezett, de nem ilyen sűrűn, általában egy évben kétszer, általában tüzelési időszakban. Viszont két napja olyan sok rohama volt egymás után, hogy teljesen le van lassulva, alig ismer meg, olyan mintha nem is látna. Nagyon félek, hogy itt már csak az elaltatás segít. :((

Kérlek titeket, hogy olyan válaszoljon, akiknek kutyájuk hasonlóan epilepsziás és tapasztaltak már ilyet. Válaszotokat előre is köszönöm!


2012. jan. 12. 20:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hali!

Elsősorban keress olyan orvost, vagy inkább kórházat, ahol szakterületük is van az orvosoknak, mert többségében -T. a nagyon kevés kivételnek - össze-vissza gyógyszereznék a kutyád.

Másfelől viszont, nagyon macerás dolog az epilepszia kezelése, de nem lehetetlen. Agyban határozd el, hogy segítesz a kutyádon!


Nagyon fontos, hogy hányszor van rohama, mennyi ideig tart, köthető e valamihez,a nap mely szakában, amikor ez zajlik alaposan figyeld, ha kell írd is le, hogy pontosan hogyan mozgott, rángatózás volt e, ha igen hol, és mennyire. Elterült a kutyád, vagy csak megtorpant, megremegett......minden mozzanat fontos!!


Az MR vizsgálat után - mert az kell, hogy lássák milyen területről indulhat a roham egy SZAKEMBER így tudja jobban behatárolni, hogy milyen bogyót szedjen.

Semmi nem lehetetlen!

A kutyára sokat kell figyelni, mert a legtöbb segítséget, jó diagnosztikát jobbára megfigyelés útján tudunk szerezni!

2012. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :) Ma már jobban volt, kezd minden visszatérni a régi kerékvágásba, de a gyógyszeres kezelést semmiképpen nem halogatom!
2012. jan. 13. 18:36
 13/15 anonim ***** válasza:

9/12-nek!


Ha minden epilepsziás rohamot ilyen egyszerű lenne "elmulasztani", akkor nem kellenének a görcsoldó gyógyszerek. Hatásmechanizmusa nem ér jóformán semmit, ahány epilepszia, annyi féle (ezért is van sokféle gyógyszer.)


Nincs epilepsziás kutyám, csak magam is epilepsziás vagyok (sajnos), és elég jól utánaolvastam a szakirodalomnak. Tilos a szájba bármit tenni roham alatt, mert vagy a foga törik ki a rohamozónak, vagy a tárgyat haraphatja / rághatja el, nyelheti félre, és akár meg is fulladhat. Elegendő esetleg a fej alá valami puhát, pl összehajtott törölközőt tenni. Ha soká tart a roham 3-4 percnél is tovább, célszerű görcsoldót adni rektrális folyadékban.

2012. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Akiteki ***** válasza:
A gumicsirkétől sem a foga nem tört ki, sem elharapni nem tudta. Persze, embernél ezt írják, gondolom meg sem fordul egy orvos fejében, hogy egy ember szájába gumicsirkét nyomjon valaki. De a kutyák naponta csinálnak ilyesmiket. Szerintem jobb, mint a fájdalmas nyelvelharapás.
2012. jan. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Az én kutyàm epilepsziás. Gyógyszert (Sevenaletta és Diphedan) szedünk összesen kb. havi 600 Ft egy 4-5kg-os kutya napi fél-fél tablettàval. Mi már csak hetente adjuk neki; 2 éve tünet és rohammentes. A bácsikám is epilepsziás. Engem nem érdekel ki mit mond,fakanalat dugok a szájába,mert inkàbb törjön ki a foga,minthogy hàtracsùsszon a nyelve ès megfulladjon, vagy leharapja. Csak a fejét kell oldalra hajtani. Fogat tudnak pòtolni, nyelvet ès életet nem!!!
2012. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!