Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fél az oltástól, mit...

A kutyám fél az oltástól, mit tehetek?

Figyelt kérdés
A kutyám nagyon fél az injekciós tűtöl, sajnos csak úgy lehet beoltani ha lefogjuk.Mit lehet ilyenkor tenni?
2012. jan. 12. 20:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én kutyám menhelyes és nem tudom milyen volt a múltja, lehet, hogy az előző gazdák nem kezelték jól a helyzetet, vagy valaki bántotta. Talán ezért fél annyira az orvostól.
2012. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Pont ma volt állatorvosnál a kutyám a kötelező oltások miatt. Már a dokihoz menet vonyít, mikor rájön, hova megyünk. Bejön, illedelmesen felmegy a mérlegre, aztán eljátssza a hattyú halálát. Morog, hisztizik, aztán megkapja az injekciót és még nyafog egy kicsit. A doki már megszokta. Olyan keveset látják egymást, hogy azt a pár percet kibírom én is, ő is, a dokinak meg ez a szakmája. Egyébként egy 5 éves ivartalanított Lajka kanról van szó, aki szörnyen teátrális :)
2012. jan. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az én kutyám menhelyen volt kicsi korától, képzelheted, hogy ott mennyit jutalomfalatoztak neki, hogy ne féljen a dokitól, valamiért mégsem fél. A füle se rezzen, amikor megkapja az oltásait. Valószínűleg akik először oltatták, annyira nem csináltak belőle ügyet, hogy a kutyának is csak egy szúnyogcsípés volt, nem pedig trauma. A gazda viselkedésén rengeteg dolog múlik.
2012. jan. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

szia!


Azért a gazda viselkedése sem minden!


Az előző kutyám egy spániel volt. 15 évig élt, és folyamatosan rettegett az oltástól. Volt olyan, hogy az állatorvosok sátrának a rúdjára kellett felhúzni a nyakörvét! (nálunk rendeznek a parkban oltást, minden tavasszal, sátorban!)


Most, hogy megvan a mudim, ő egy angyal pici kora óta. Mondtam is a dokinak. Ő erre azt mondta, hogy a spániel egy hisztigép. De a mudim szó nélkül tűri, mondta is rá az állatorvos, hogy "a mudi okosabb, mint 3 hülye ember" :)) !


Úgyhogy szerintem kutyafüggő.


Csak hozzáteszem, hogy talán soha nem lesz olyan kutyám, akit jobban fogok szeretni az angol cocker spánielemnél...

2012. jan. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Hovarju ***** válasza:

És Te hogy állsz az injekciós tűvel? Te is félsz tőle?

Szerintem a legtöbbet azzal teheted, ha te nem félsz.

Ha a kutya érzi rajtad, hogy nem félsz, ö is bátrabb lesz.

Amikor mi az előző kutyánkat orvoshoz vittük a testvéremmel (aki félt a tűtől), a kutya már a rendelő előtti utcasarkon befékezett és nem akart tovább menni.

Ha csak én vittem oltásra sokkal nyugodtabb volt és nem kellett cibálni sem.

Persze, ha nyugodt a kutya, akkor is meg kell fogni oltáskor. Máskor sem engedi, hogy megfogd? Zavarja az érintés? vagy ha csak "úgy" megérinted, megfogod, akkor nem fél?

Próbálj meg gyakorolni vele. Öleld át néha és jutalmazd meg, ha engedi és nem fél. Gyakorolhatod vele azt is, hogy engedje megnézni a fogát, fülét stb. Aztán ha már benned megbízik, akkor a doki érkezésekor is meg tud nyugodni a kezedben.

Persze ehhez sok gyakorlás kell. Sok sikert hozzá.

2012. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!