Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyéves kutya megtanulhatja...

Egyéves kutya megtanulhatja még az alapparancsokat?

Figyelt kérdés
A marad és a lábhoz parancsot szeretném neki megtanitani. Hogy kezdjem el? Le tudjatok irni lépésenként?
2012. jan. 13. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom meg tudja tanulni! (ha nem túl buta)
2012. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Még egyáltaláűn nem vagy elkésve! Ha egyedül nem megy, vidd suliba. www.scribd.com/doc/32636462/Kutyatrukk
2012. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát a suli nem megoldható. Már én is gondoltam rá, de inkább személyes tapasztalatok érdekelnének. Hogy tanitsam neki a lábhoz parancsszot?
2012. jan. 13. 17:36
 4/13 anonim ***** válasza:

A lábhoz = láb mellett követés, vagy = hozzám?


Csak mert mindkét parancsra szokták használni.

2012. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Láb melletti követés
2012. jan. 13. 17:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a 4éves Agár keverék kutyámat tanítottam meg egyszer...:) Ezeket tanítottam meg neki.: Pacsi, Marad, Gyere ide, Hozd vissza, Tedd le, Menj ki, Gyere be, Ül, Fekszik.
2012. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Es hogy sikerult? Sok idobe telt?
2012. jan. 13. 18:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Marad: előkészítesz egy csomó jutalomfalatot (és persze a klikkert, ha van), leülteted/lefekteted (bár célszerűbb ültetéssel kezdeni) a kutyát magaddal szemben, mondod, hogy marad, és vársz néhány másodpercet de még nem mész el sehova, majd nagyon örülsz, klikk(ha van) és kaja. Ezt jó párszor megcsinálod, majd ha már stabilan megy hosszabb ideig (10-20 mp), akkor jöhet a következő szakasz.

Megint csak leülteted szemben, mondod, hogy marad és ellépsz egy-két kissebb lépést hátra, majd rögtön vissza, nagy öröm és jutalomfalat. Bár örülj nagyon, de ne izgasd fel a kutyád, mert rögtön el kezd ugrálni, feláll, stb.

Ha ez is megvan már stabilabban, akkor mehetsz hátra 4-5 kissebb lépést, ugyan úgy rögtön menj vissza hozzá, mikor visszaértél jutalomfalat és örörm.

Ha ez is megy, akkor növelheted a távolságot kedved szerint, csak legyél továbbra is fokozatos.

A hosszú helybenmaradást ugyan így csináld, de kezd a legelejéről, csak 1-2 kis lépés legyen hátra és ott várj néhány másodpercig, majd menny vissza. Tanítsd ezt úgy, mint egy külön feladat, ezt is fokozatosan. Először az időt növeld és csak az az 1-2 kis lépés legyen köztetek, csak ha már akár fél percig is megvan stabilan, akkor növeld kicsivel a távot. A fontos, hogy állandóan potyogjon a kaja a kutya szájába, hogy érezze, nagyon megéri ott maradni. Ha feláll, elmozdul, akkor pont ugyan oda és ugyan olyan pózban tedd vissza, mint mielőtt mocorgott volna. Sose csináld túl sokáig, ne unjon bele és a végén mindig legyen extra nagy jutalom és óriási játék. Pár hét alatt megtanulja a kutya az alap helybenmaradást. Ha már a kutya tökéletesen érti a feladatot és el telt pár hónap aktív gyakorlással, akkor bevezetheted ezt elvárandó dolognak.


Lábnál követés (póráz nélkül): a kutyát hívod magad felé, lelkesen csalogatod, amikor odaért hozzád te megfordulsz, úgy, hogy amellett a lábad mellett legyen, amelyik mellé be akarod szoktatni (ált. bal láb), közben mondod a vezényszót pl. lábhoz és klikk (ha van) és kaja. Ezt sokszor megcsinálod, a fontos, hogy legyél nagyon pozitív és lelkes. Ha ez megvan, akkor folytatván ezt, csalogatod a lábad mellett a kutyát (esetleg úgy, hogy kaja van a kezedben és elé tarod, ezt később ki lehet venni), végig menjen mindig a kaja, és időnként mond a vezényszót hozzá. Ha már négy-öt lépést megy melletted szépen, akkor növelheted az elvárást, pl. csak 5 lépésenként adsz kaját neki. Később jöhet az ütemváltás is, hogy futólépésben, lassú lépésben jöjjön melletted. A szemkontaktust még ne vedd elő, csak ha már szépen, stabilan megy a lábnál követés. Ez is egy jó pár hétig eltarthat, később ezt is elvárás szintre lehet emelni.


Ha érdekel, mi most ott tartunk vizsgára készülvén, hogy a hosszú helybenmaradás 30 méterről 6-7 percig meg van elmozdulás nélkül. Eddig 60 lépésnyire mentem el tőle, ennél messzebb még nem próbáltam. Szoktam néha színesíteni, hogy nyuszi pózban hagyom ott, vagy állva, ezek persze nem hosszúak.

A lábnálkövetést úgy tudtuk elérni, hogy szép legyen, hogy bevezettem azt a szabályt, hogy a faluban a séták során csak mellettem szabad jönnie és már csak a hosszabb, 10-15 lépésnyi folytonos szemkontaktusra kap klikket. A fent leírtak alapján tanítottam én is a kutyámat.

2012. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Fuu, óriási köszönet az utolsónak!! Tényleg!! Szóval sokááig fog tartani, de mégéri! Eddig nem volt elég akaraterőm, szerintem, de most elhatároztam,hogy megtanítom neki, hogy ne csak egy "hülye" kutya legyen. Grat!! Én is szívesen vinném suliba, csak a szüleim..Hogy is mondjam..nem tartják fontosnak. Remélem menni fog!:)
2012. jan. 13. 20:20
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsótól még azt szeretném: mennyi idős volt a kutyus,mikor mindezt taníteottad neki? Vagy hány hónapos,éves korában kezdted el?
2012. jan. 13. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!