Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak ilyen nagyképű...

Miért vannak ilyen nagyképű gazdák?

Figyelt kérdés

Nem értem az olyan embereket , akiknek egy kutya a szent meg a nem tudom én micsoda. Itt írtam egy válaszomban , hogy sajnos a te kutyusod nem fajta tiszta de nagyon aranyos.

Erre azt válaszolta , hogy de fajta tiszta csak nincsen törzskönyve , de fajta tiszta , mert hogy neki azt mondta a "tenyésztő". Fogalmam sincs mit képzelnek az ilyen emberek..


2012. jan. 13. 21:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én is jártam már igy:) Köpni nyelni nem tudtam ugy leorditott.

Tipikus önértékelési problémák,akik vesznek ilyenkor egy nagyobb testű vagy robosztusabb kutyát,hogy evvel bizonyitsák h ők kemények.Persze ilyenkor a kutyus "eredetisége" lényegtelen,csak épp van 10.000ftjuk rá és vesznek egyet.És ha azt a kutyust te én vagy bárki más nem tlálja legalább annyira szépnek,fajta tisztának,ekménynek,vagy erősnek akkor megy a lepontozás meg az örjöngés.

2012. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen. Teljesen egyetértek veled. engem is jól lepontozott .
2012. jan. 13. 21:34
 3/20 maoamom ***** válasza:
Hagyd rájuk, ne idegesítsd magad rajta. Vannak emberek akik nagyon okosnak hiszik magukat. De ha te meg ezzel foglalkozol, akkor "feljogositod" őket arra, hogy okoskodjanak. Nem kell velük foglalkozni.
2012. jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%

Min vagy kiakadva? Ez nem nagyképűség.

Ha neki fajtatiszta, akkor az és kész.Tudod, ez a meghatározás amúgy is igen labilis. A szorosan vett elismerése a fajtának a törzskönyv. De manapság már sok tenyésztő hanyagolja a papírt.Viszont az így született kiskutya tartozik egy fajtához, mert ismertek a szülei, a fajtája jellegzetességeit hordozza.

2012. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Csakhogy tenyésztők törzskönyv és chip nélkül nem tenyésztő.

De az a kutya max annyira hasonlít az adott fajtára hogy kutya.

2012. jan. 13. 21:37
 6/20 anonim ***** válasza:

Most mondd, annyira számít, mit gondol? Tudod, Te mennyien mondják a kutyájukra hogy német juhász, holott alig hasonlít a fajtára. Ez csak egy példa, amiből talán a legtöbb van.

Hiába is fogsz az ilyennek bármit mondani, nem fog hinni Neked.

Nem tudsz mindenkit meggyőzni.

2012. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%

első vagyok:


Ha nincs törzskönyve akkor a hatósági állatorvos szava dönt,tehát ha ő mondjuk 2 pitbul kölykére azt irja h amstaff,akkor zat senki nem fogja tudni megkérdőjelezni.Igy lehet pl sok pitet amstaffként eladni.Olyan mint az életbe,egy jó könyvelő és minden meg lesz oldva a vállakozásodban,ha szaporito vagy akkor egy jo állatorvos ismerős egy kis kenőpénz és máris pár 0val többet ér a kutyád.Sajnos ez ilyen.De én sem foglalkozozm vele ha lepontoznak emiatt,egy ideig az összes ilyenre irtam meg a fülkupirozásra reagáltam de meguntam h 2 nap alatt merő joindulatom miatt 83%rol 41% lett a statisztikám,nem mintha érdekelne,de sokszor én is figyelembe veszem a kérédsemnél a válaszolok statijait és nemakarom h vki emiatt ne vegyen komolyan,ezért leálltam az efféle vélemény nyilvánitással.Ezért külön felregsztráltam magamat olyan forumokra ahol az adott kutyussal foglalkoznak amihez kifejezetten értek,és ott kevesebb a majom.

2012. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
kihagytam... h miután nincs törzskönyve chipje,de az oltási könyvébe esetleg bele is van irva a kivánt fajta azután is csak fajtajellegű xy kutyus.
2012. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Csak megjegyezném, hogy egy törzskönyv nem két forint, így, aki nem akarja versenyeztetni, vagy fedeztetni a kutyáját, az nem költ rá. Az nem zárja ki, hogy a kutya fajtatiszta legyen. Mellékes, hogy szerintem ez számít a legkevésbé...
2012. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Sajnos én is egyre többször szembesülök ilyen emberekkel. Jobb nem foglalkozni velük, mert még felidegesít. Én is azt hittem, hogy fajtatiszta kutyát kaptam egy rokontól, nem volt törzskönyve, de az anyja biztos hogy staffi volt. Az apját nem láttam. Nagyon szép lett a kölyke is, mármint a kutyám, de látszik rajta csöppet az a másság. Kiderült, hogy az apja pitbull volt, nem staffi. Én meg mélyen hallgattam, nem voltam felháborodva, amikor mondták nekem, hogy ez nem tiszta amstaff.
2012. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!