Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen rossz a terrierem?...

Miért ilyen rossz a terrierem? Hogyan tudnám megnevelni?

Figyelt kérdés

5-6 hónapos Jack russel terrierem van, és tavaly szeptember óta van nálam. Kint az udvaron él, eleinte nem is volt olyan rossz, de most már elviselhetetlen. Felássa az egész udvart, ( mondjuk ezt még meg is tudnám érteni) de állandóan lopkod mindent kint, és leszedi a szárítóról a ruhákat. Milyen megoldás létezik, hogy észrevegye, hogy NEM SZABAD?

Minden tipp/ötlet jól jönne.

Köszi.


2012. jan. 14. 10:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
El ekll vinni sétálni/futni és lemozgatni szépen..a kertben tartott kutyák 90%-a ezért "rombol" mert nincs lemozgatva..
2012. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
*kell
2012. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Attól tartok, olyan megoldás nincs, amilyet szeretnél. Ha utánanéztél volna a fajtának, pontosan tudnád, eleve nem egy kertbe való kutya, a szőre és a foglalkozásigénye miatt, merthogy rengeteg foglalkozást igényel, aktív elfoglaltságot a gazdával, sétálást, játékot, tanítást, kapcsolatot más kutyákkal. Ha csak kirakod a kertbe, és unatkozik, akkor el fogja foglalni magát, ilyesmi dolgokkal.
2012. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
napi 2-szer leviszem egy 45 percre, szoktam vele játszani naponta, és tanítom is. De hiába.. ma pl. reggel óta játszottam vele, és amint bejöttem leszedte 2 pólómat, és hozta az ajtóba...
2012. jan. 14. 10:50
 5/17 anonim ***** válasza:
Azért csinálja , mert fel akarja hivni magára a figyelmet. Figyelmen kivül kell hagyni, mert ahogy veszekedsz rá elérte amit akart. Igyekezz nem elötte hagyni a dolgokat. Ha mégis leszedi ne vedd észre én majdnem felrobbantam mikor elvitte a dolgaimat. Egy idö után rájött , hogy ez nem jön be és azóta nem visz el semmit.TUDOM, HOGY NEHÉZ DE MEGÉRI.
2012. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát akkor ezek szerint nem elég neki a mozgás. Futtasd meg úgy, hogy teljesen lefáradjon, és nem lesz kedve lopkodni. Ha egyedül nem megy, kérj segítséget egy kutyasuliban. A kutya, és te is jól éreznétek magatokat, te új emberekkel találkoznál, és megtanulnál kutyát nevelni, a kutyád meg szocializálódna, és játszhatna a többi kutyával. Egyébként a jack russel nem egy kertbe való kutya.
2012. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

A Jack Russel terrier, tartható kertben, és lakásban is egyaránt. Nem ezzel van a gond.

A Jack Russell terrier mesterkéletlen, eleven kutya. Rendkívül bátor, szívós, mozgékony és vállalkozó szellemű, emellett játékos és magabiztos is.

A mozgásigénye rendkívül nagy, a kutya tele van energiával, szereti, ha van mit csinálnia. A napi három rövid séta a háztömb körül kevés a jó önérzetéhez. Szeret szaladgálni és játszani, és imád ásni. A labdázás szintén a kedvenc időtöltései közé tartozik.

Amit tehetsz az az hogy még ennél is többet kell mozognod vele, hiszen ez a kutya igaz hogy kicsi de borzalmasan nagy a mozgásigénye. Amint eleget mozogtál vele már nem fog ilyen dolgokat csinálni.

Kutyakiképzők mellett nőttem fel. :D

2012. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekik nem elég a sétáltatás és a játék agyilag is le kell őket fárasztani.Én nagyon sokat foglalkozok vele mégis az látom rajta,hogy néha unatkozik és azon agyal mit lehetne csinálni.Azt ajánlom,hogy taníts neki trükköket nagyon hamar tanulnak,de ezért folyamatosan újat is.Nálam ez vált be,fél óra tanulás jobban lefárasztja mint 2 óra játék vagy séta.
2012. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Zsanett008 ***** válasza:
Tudom miről beszélsz nekem is van egy égedelem rossz 9 hetes Jack Russel Terrierem. Sajnos ezek szerint már az elején elrontottad a kutyust gondolom elvolt kényeztetve stb. Csak is úgy tudod elérni, hogy szót fogadjon ha megérteted vele, hogy ki a "falkavezér" Ezt pedig úgy tudod elérni, ha határozottan,erőteljesen rászólsz hogy nem szabad rossz kutya. Illetve nagyon okos,érdeklődő kutyus érdemes tanítani ez is fegyelemre neveli. Most van abban a korszakban, hogy minden hülyeségbe benne van még most kell megnevelned...:) Nem lesz egyszerű én már csak tudom hisz épp valamelyik nap rácsoztam be a box tetejét is mert kimászott,mindent szét szedett. Ha bent van a virágokat szaggatja,karácsonykor majdnem magára borította a fát..:D Nem egyszerű...:) De roppant okosak. Röviden én azt ajánlom, hogy legyél vele határozott és szigorú illetve tanítsd különböző okosságokra..:)
2012. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
rúgd jól mellkasba amikor meglátod hogy rosszat csinál! Így a légcsere fájni fog neki. Ne félj megjegyzi , nem döglik bele.
2012. jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!