Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sántíthat?

Miért sántíthat?

Figyelt kérdés

9 hónapos németjuhász kutyám korábban az első lábára sántított, azt helyrehoztuk kenegetéssel (indometacions kenőccsel - emberi kenőcs. Most viszont a hátsó lábára kezdett el sántítani. A sántítás mértéke nem súlyos, pl. amikor örül vagy szalad, akkor szinte nem is lehet észrevenni, de ha sétál, akkor igen, ill. ha ül akkor nem támaszkodik rá, hanem kissé megemelve tartja. Javaslatokat, tanácsokat kérnék, mit lehet vele kezdeni. Állatorvost már hívtunk egyszer, csinált vele egy antibiotukum kúrát, de nem volt igazán hatásos, egy időre megszűnt, de utána visszatért.

A válaszokat előre is köszönöm.


2012. jan. 14. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Vigyétek el feltétlenül állatorvoshoz. Ő meg tudja mondani mi a baja. Gyógyulást a kutyunak!:)
2012. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

a mi kutyánk is hasonló "betegséggel" küzd :(

hol az első, hol a hátsó lábára sántít, viszont el szokott neki múlni

2012. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Vigyétek el diszplázia szűrésre.
2012. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

A mi kutyánk is sokszor sántított. Most a te esetedben nem tudom, hogy ez betegség-e. A mi kutyánknak annyi volt a baja, hogy belelépett a csimbókba és a lábujja közé szorult. Nézzétek át alaposan a tappancsát.

Ha 1-2 napja sántít, elképzelhető, amit írtam. Ha több, akkor nem tudom mi lehet a baja. ://

2012. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy hirtelen nőtt és ez megviselte az izületeit, legalábbis én erre tudok gondolni.

Kérdezd meg az állatorvosod, hogy szerinte valamilyen izületvédő (GF600 pl.) helyrehozhatná e? Kárt nem teszel vele az biztos, jónak biztos jó, ha ez a baja.

2012. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ebben a korban a gyors növés okozhat sántaságot. Csonthártya gyulladás. Erre nem antibiotikum kell, hanem van rá megfelelő gyógyszer és csökkenteni kell a fehérje bevitelt.

Az orvosodat nem ártana másikra váltani.

Még egyet tehettek, elő röntgent lehet a kutyának csináltatni, elől, hátul. Ott látni lehet majd, rendben vannak-e az ízületei. Ha minden jó, akkor is lehet még , amíg felnő a teljes nagyságig, csonthártya gyulladása, ha hajlamos rá.

2012. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk azért sántított, mert nagyon gyorsan nőtt, elvittük orvoshoz, kapott rá gyógyszert és elmúlt. Szólt, hogyha újra előjönne ez neki, akkor újra adjuk neki a gyógyszert. Nálatok is ez lehet szerintem, még növésben van a kutyátok.
2012. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!