Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítása...

Kan kutya ivartalanítása mennyire súlyos műtét?

Figyelt kérdés

Úgy értem mennyire kell vigyázni vele a gyógyulás időszakában? Mindenképpen kap védőgallért? Ha igen, meddig kell hordania?

Könnyen felszakadhat a seb, akár egy rossz mozdulattól is?


2012. jan. 14. 14:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kankutyámat anno úgy műtötte a doki, hogy nem varrta be a sebet, ezért volt két kb 1-1,5 centis vágás, amit nem varrt be (egyébként 25 kilós a kutyus). Kapott hosszan tartó fájdalomcsillapítót, antibiotikumot, és nyalogatta, ha úgy gondolta. Nem volt védőgallér sem. Nagyon hamar rendbe jött, és már aznap rendesen mozgott, gondolom nem voltak fájdalmai.

Azért választottam ezt az eljárást, mert több kutyával él együtt, ezért féltem, hogy a varrat kiszakad játék közben, vagy esetleg a védőgallér miatt lesz valami probléma. Így szépen összehúzódott és begyógyult a seb, néha lefertőtlenítettem, de tényleg elég pici volt (nem is értem hogy fértek ki rajta a golyói).

2012. jan. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!