Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a kutyámat...

Hogyan vegyem rá a kutyámat arra, hogy visszajöjjön szóra, ha hívom?

Figyelt kérdés
Van egy kopókeverék kutyám, májusban lessz 2 éves,kan, megtanulta,hogy szóra kell visszajöjjön és nem is volt vele semmi baj, de olyan 3 hónapja, ha nyílik a kapú akkor szökik el és nem jön vissza, kell egy csomót keressem,vagy,ha kimegyünk sétálni akkor sem jön vissza,hanem én kell utánna menjek és legtöbször alig tudom megfogni.Volt már olyan,hogy sétáltunk és megláttot két kóborkutyát és elfutott velük, hiába hívtam nem jött vissza. Tudnátok valami tippet adni arra,hogy hogyan fissítsem fel az emlékezetét?
2012. jan. 14. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a rendszeres napi séta pórázon, jött be. Ha a kapu nyílt, akkor is tudta, hogy ő csak pórázon mehet sétálni és biztos volt benne, hogy mindennap megyünk. Csoda-aranyos volt, ahogy megült a kapu "küszöbön", mások csodálkoztak is.
2012. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is viszem sétálni minden nap, nem olyan sokat, max 1 órát. Szerinted, ha többet vinném akkor segítene? Mások azt mondták,hogy lehet a tüzelés miatt van, tavasszal ivartalanítjuk... talán majd ez is fog segíteni :)
2012. jan. 14. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Játszópajtásnak és etetőgépnek tekint téged, nem falkavezérnek. A játszópajtásnak meg csak akkor kell engedelmeskedni, ha épp mi is úgy akarjuk. A tekintélyed növelésén kellene dolgoznod ahhoz, hogy vissza menjen, ha hívod! Amíg behívás címén kergetőzöl a kutyával, addig ez nem is fog változni. Behíváskor szabad futni, csak épp nem a kutya után, hanem vele ellentétes irányba!
2012. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás talán segít, de nem biztos, hogy elfelejti utána a kiszaladás örömét.

kapunál gyakorlás: ha nyitod a kaput, neki bizonyos távolságban akár ülni, akár feküdnie kell.

Sétánál pórázzal lépsz ki a kapun . Te elől és utána jöhet ő, ha engeded.

Séta hosszú pórázzal.

Ha megindul, megmarkolod a póráz végét és amikor elfogy, rászólsz, hogy NEM !. Behívod, megdicséred és utána mehet újra.

2012. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :) rémélem ezek beválnak :D
2012. jan. 15. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!