Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap vihetem kutyaoviba?

Holnap vihetem kutyaoviba?

Figyelt kérdés
Holnap akartam először vinni a kiskutyámat kutyaoviba viszont ma délután történt egy kis baleset és a hátsó lábára záródott a liftajtó. Voltunk állatorvosnál, mert nagyon sírt és nem állt rá, de azt mondta, hogy nincs eltörve és semmi más baja sincs vele, csak valószínűleg fáj neki még. Kapott egy fájdalomcsillapító szurit és azt mondta hogy ha még holnap háromlábazik, akkor menjünk vissza és kap még fájdalomcsillapítót, de nem hiszi, hogy szükség lesz rá. Viszont azt elfelejtettem megkérdezni, hogy vihetem-e holnap kutyaoviba, mert eszembe sem jutott a nagy ijedtségben. Szerintetek?
2012. jan. 14. 16:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha látszólag jól van, nem sír miatta reggel, rendesen használja a lábát, akkor nyugodtan viheted, max nem fog annyit, vagy olyan gyorsan szaladgálni.

Biztos élvezni fogja! A mienket szinte el se lehet rángatni onnan :)

2012. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha nem fogja fájlalni és nem fog rá sántítani reggel, akkor szerintem nyugodtan. Első alkalommal még az se nagyon valószínű, hogy annyira sokat rohangálna. Ha fájlalni fogja, mikor megfogod a lábát, akkor inkább halassz egy hetet.
2012. jan. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is viheted, ha látod rajta, hogy nem fáj már neki :)


Utolsó! Neked mi bajod van?

2012. jan. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a szocializációról szól a kutyaovi, ez nagy tévedés.

A kutyasuli alapjait tanulják, mint behívás, láb mellett követés stb.stb. Gyakorlatilag ugyanazt, mint a kutyasuli kezdetén.


Mi ezzel a problémád? Én speciel kezdő kutyatartó vagyok, soha nem volt még kutyám és jó, ha van szakértő segítség.

2012. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A kutyaovi minden kutyának kellene, mivel az utcán sajnos főleg rosszul szocializált kutyákkal lehet találkozni. Az előttem szóló két kedves embert (ma 17:04 és ma 16:54) csak szánni tudom.

Emellett a legalapabb dolgokat is segítenek megtanítani a gazdáknak, hogy ne kezelhetetlen ebeik legyenek a későbbiekben. A 6-12 hetes korukig tartó időszak a legfontosabb a kölykök életében szellemi fejlődésüket tekintve.

2012. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat, akkor meglátom, hogy reggel hogy lesz.:)
2012. jan. 14. 17:13
 7/15 A kérdező kommentje:
Annyit azért hozzáfűznék, hogy pont ma harapott meg egy kutya, mert olyan idióta volt a gazdája, hogy nem bírta jól szocializálni a kutyáját és egyáltalán nem tud kommunikálni a többi kutyával. Hát neki sem ártott volna a kutyaovi, ha már neki egyedül nem megy. Nekem is első kutyám és szükségem van segítségre, mert nem akarom, hogy kezelhetetlen kutyám legyen, mert elrontok valamit...
2012. jan. 14. 17:17
 8/15 anonim ***** válasza:

Én már rájöttem, hogy nem volt felesleges. :) Négy éves a kutyám, jártunk oviba és hidd el, sokkal szebben, finomabban kommunikál a fajtársaival, mint azok a kutyák, akik nem jártat. És ez általánosságban igaz minden ismerősöm kutyájára, akiket már kölyökkorban komolyan szocializáltak azzal, hogy mentek vele oviba.

Egyébként ha nem ismered, hogy milyen a kutyaovi, semmit nem tudsz róla, milyen alapon fikázod?

2012. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sztem ez minden, csak nem flancolás.

Ami pedig az anyagiakat illeti.. Hát én 6000Ft-ot fizettem 24 alkalomra. Még ha nem is tanultunk volna semmit, ennyi pénzt még akkor is megér, ha a kutyám nyugodt körülmények között, zárt területen játszik másik kutyával, amíg behívható nem lesz..

2012. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

M.-H. Alexandra:

Hol van ilyen olcsón ovi? Vagy ez már évekkel ezelőtt volt?

2012. jan. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!