Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap vihetem kutyaoviba?

Holnap vihetem kutyaoviba?

Figyelt kérdés
Holnap akartam először vinni a kiskutyámat kutyaoviba viszont ma délután történt egy kis baleset és a hátsó lábára záródott a liftajtó. Voltunk állatorvosnál, mert nagyon sírt és nem állt rá, de azt mondta, hogy nincs eltörve és semmi más baja sincs vele, csak valószínűleg fáj neki még. Kapott egy fájdalomcsillapító szurit és azt mondta hogy ha még holnap háromlábazik, akkor menjünk vissza és kap még fájdalomcsillapítót, de nem hiszi, hogy szükség lesz rá. Viszont azt elfelejtettem megkérdezni, hogy vihetem-e holnap kutyaoviba, mert eszembe sem jutott a nagy ijedtségben. Szerintetek?
2012. jan. 14. 16:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem, mi még mindig járunk, január végén lesz vége :) Aztán rövidesen indítja a következő csoportot, mi pedig maradunk suliban is nála..

Amúgy eredetileg úgy lett volna, hogy 12 alkalom ennyi (bár így is baromi olcsóra jött volna ki), de aztán folyamatában is csatlakoztak hozzánk, volt, aki nem tudott heti 2x jönni, így az lett a vége, hogy akkor lesz vége az ovinak, amikor a legutolsó csatlakozóknak lejár a 12 alkalom. Ennek ellenére nekünk így sem kell fizetni pluszban és úgy néz ki, hogy sokan megunták..

A suli is ennyibe fog kerülni, vagyis pontosabban ott már fix 12 alkalom lesz 6000Ft.

Székesfehérvári vagyok...

2012. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Én is első kutyámat nevelem kutyaovi nélkül. Kölyök kora óta együtt játszik mindenféle nemű, korú, fajtájú, testalkatú kutyákkal. Az óvodában nem találkoznak ilyenekkel, csak saját kortársaival. Tőlük nem fogja megtanulni azt amit egy idősebb kutyától, aki ha kell, akkor szépen rendre utasítja a kölyköt, hogy tudja mit lehet és mit nem. Pl vannak idióta kutyák, akik nem ismerik a másik idősebb kutya jelzéseit, mert nem engedték oda a nagyobb, és idősebb ebekhez. Az én kutyám most két és fél éves, és van hogy egyszerre 5-6 kutyával van odakint elengedve. Ha valamelyikük hatalmi harcot kezd (kutya barátok közt is megesik) akkor az amelyik kettejük közül rangidős, rendre utasítja a másikat. Figyelmezteti, és egyben fegyelmezi. A kutya oviban is ez van? A másik a nevelés. Ha szakember kell hozzá, az már régen rossz, az ilyen ember mindig is bizonytalan gazda marad szerintem.
2012. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
14%
Végezetül: minden kutya egy egyéniség még azonos fajtájuak esetén is, tehát minden kutyát az egyéniségének megfelelően kell nevelni. Pl lehet hogy bizonyos módszer jó az egyiknek, viszont a másiknak nem. Ezt kéne szem előtt tartani.
2012. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Különbözőek vagyunk. Biztos neked a véredben van a kutyanevelés. Én nem mertem megkockáztatni, hogy egy bullmasztiffot elcseszek esetleg. Ennek ellenére az oktató azt mondta, hogy remekül kézben tartom a kutyát.

Egyébként a kutyaoviban/suliban első sorban a gazdit tanítják és nem a kutyát.


Egyik nem helyettesíti a másikat, amellett, hogy kutyaoviba járunk, mellette nálunk a téren engedem játszani a felnőtt kutyákkal is.

2012. jan. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutyaovi nálunk úgy nézett ki, hogy egyszerre volt, hogy 10-12 kölyök rohangált és az oktató két felnőtt kutyája, egy vizsla és egy menhelyi.

Mellesleg, mikor megyünk valahova, nagyobb programra, pl. terelni vagy csak túrázni, vagy csak egyszerűen kint vagyunk egy szokványos napon a suliban, van, hogy 20-30, de már előfordult, hogy 40-50 kutya rohangált teljesen szabadon. És nem voltak harcok, mert egy jó módszerben nevelt kutyák között nincsenek még hatalmi harcok sem. A gazdáknak nem kellett végig a kutyájuk nyomában lihegni, így is tökéletesen kordában tudták tartani a saját kutyájukat.

És szerintem minden kutyatartónak legalább egy ideig szüksége lenne hozzáértő szakemberek segítségére, ahogy te nevezted az oktatókat, mert az ember nem úgy születik rögtön, hogy érti a kutyákat, jól tud velük bánni és kommunikálni. Ezt is meg kell tanulni. Persze lehet egyedül is, nem lehetetlen, de talán maradnak hibák, helyzetek, mikor nem teljes tudja kontrollálni az önképzett gazda a kutyáját.

Egyébként az ilyen gondolkodású emberek miatt, akik lenézik a jó kutyasulikat is, van az, hogy annyi neveletlen, behívhatatlan és agresszív kutya rohangál mindenhol és nekem kell féltenem a kutyámat attól, hogy nehogy valami rosszul nevelt kutya neki rontson, mert a kedves gazdi nem tudja irányítani viszont a kutyasuli csak "flancolás" neki. Persze akár az is lehet, hogy te a kivételek egészen kicsi részébe tartozol, nem tudom.

2012. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!