Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám hozzá...

Hogyan szoktathatnám hozzá hogy meg lehessen fésülni?

Figyelt kérdés
A kutyám nem viseli el ha megpróbálom megfésülni.Próbáltam már h jutalomfalatot adtam neki de nem használt.A hátán és a nyakán még úgy ahogy elviseli de a popsiját és a farkát nem.Jó lenne ha mihamarabb hozzá tudnám szoktatni mert kész szenvedés így.Köszi a válaszokat.

2012. jan. 14. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutya, és milyen fajta??

Ha más megoldás nincs, akkor ki kell kötni szegényt. Én úgy oldottam meg annak idején, valamelyik vadabb ebnél, hogy rácsos kerítéshez kötöttek a combjainál, és a nyakánál is. Valahogy megoldottam. Lehet hogy kényelmetlen volt neki, de jól nézett ki az ápolt szőrével

2012. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

10 hónapos Border collie

Köszi a választ.

2012. jan. 14. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy óriási séta, sok mozgás és amikor már fáradt a kutya, akkor kell elővenni a fésűt. Ha ezt minden nap "gyakoroljátok" a séták után, hamar meg fogja szokni. Ha hisztizik vagy produkálja magát, akkor keményebben rászólsz, ha pedig nyugodtan viseli, utána jöhet a nagy öröm, játék, kaja, minden, ami kell.

Ha ennél durvább gond van, esetleg komolyan agresszív is, akkor drasztikusabb megoldások kellenek sajnos.

2012. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is fontos hogy ne fájjon neki, vagy csak minimálisan. Mert ha tépitek akkor sose fogja tűrni.

Amúgy pontosan mit csinál? Lehet hogy csak határozottabbnak kéne lenni és következetesnek. A kutyák olyanok mint egy 3 éves gyerek, ha nem muszáj vagy ráhagyják akkor inkább köszöni szépen arrébb áll, vagy ha látja hogy törhetőek vagytok akkor addig próbálkozik amég nem sikerül neki elérni a célját.


A mienk is nyűszíteni szokott, de ő türelmetlenségből én nem fájdalomból. Fontosa hogy a kutya feküdjön és a feje is a földön legyen. Agy hosszan az egész teatét át lehet húzni. Majd megfordítani és a másik oldalát. Állva én se tudnám kikefélni, egy nagy szerencsétlenkedés lenne, mert sehogy nem esne kézre. Ha fel emelné a fejét az azt jelenti hogy készül elmenni vagy megunta. Ilyenkor erélyesen oda kell szólni hogy "fekszik vissza" (mindegy hogy nem csak két szótag a lényeg úgyis a hangsúly). Ha nem fekszik vissza akkor orrára kell koppintani a kefével (ez a következetesség, nem csinálja meg annak következménye van). Jó persze ha még nem tudja az elején elég csak vissza tolni a fejét de egy idő után már lehet alkalmazni a koppintós módszert.

2012. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*Így
2012. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha már csak meglátja a kefét azonnal bújik el. Pedig nem érte rossz élmény a fésűvel kapcsolatban. A nyáron vittük magunkal nyaralni és ott amikor elkeztük volna fésülni nem hagyta magát.Az előtt ithon feküdt és hagyta h fésüljük. Amikor alkezdem fésülni a hátát hagyja magát amikor viszont ahogy már írtam is a popsijához érek elkezd nyüsuíteni és mindenáron szabadulni akar vissza is tartom de félek h ez is rossz élmény és méginkább félni fog.

Köszönöm az edigi válaszokat.

2012. jan. 14. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem szabad hagyni. Egyik kutya se szereti ha fésülik, de ráhagyják akkor csinálni fogja és idáig fajul mint ahol most ti jártok. Sajnos ezt nem lehet kikedveskedni, meg kell tanítani hogy ki a főnök és hogy ha fésülködünk akkor ott kell maradni. Persze ha jól csinálja jutalmazni kell ha nem akkor büntetni. Nagy dolog a nyüszítés nem mondom... Én nem is foglalkozok vele és mivel látja hogy ezzel nem hat meg már nem sokat vinnyog. De téged mg lehet hatni, úgy látszik. A kutyának nem popsija van hanem fara. És nem kell félteni a kis popsiját meg a farkát, hanem határozottan fésülni tovább ha fel akarna állni akkor vissza kényszeríteni. Csapd be. Nem kell integetve közelíteni a fésűvel. Dugd el hívd oda, fektesd le dicsérd meg. Aztán kezd el fésülni, ha el akar menekülni akkor fogd le és nyugtasd meg. Simogasd mi közbe fésülöd, a másik kezeddel, és mély elnyújtott hangon beszélj hozzá, nyugtasd. Jó lenne ha leírnád az elejétől a végéig hogy hogyan fésülöd ki mert akkor tudnánk segíteni, és én is.

Az hogy kikötözöd a kutya lábát az no comment. Mert akkor azt erősíted benne hogy ez egy erőszakos dolog, csak el kell viselni, és olyan mint a büntetés.


A fektetős válaszoló voltam, aki olyan hosszan írt!

2012. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyik nap pórázra raktam,de nem hagyta magát úgyhogy szenvedtem egy kicsit. Már annyira ficánkolt, h féltem megfojtja magát, így elengedtem. Majd pár perc múlva a garázsban ismét odamentem hozzá a fésűvel, akkor már magától lefeküdt látszott rajta mintha megadná magát és felkínálta a hasát. Onnantól kezdve ha már csak meglátja a fésűt lefekszik és hagyja magát. Természetesen ha ügyesen tűri utána kap jutalomfalatot, játszunk és simogatom.

Köszönöm szépen a segítséget!

Próbáltam megfogadni a tanácsokat.

2012. jan. 31. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!