Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a páromat a...

Hogyan vegyem rá a páromat a kutyára? NAGYON FONTOS!

Figyelt kérdés
Nos arról lenne szó hogy mi a párommal 3 hónapja költöztünk össze, az Ő lakásába. Előtte kb fél évvel megbeszéltük h a kutyám aki amikor még anyámnál laktam otthon ott volt, hogy jöhet. Utána költözés előtt 2-3 héttel meggondolta magát és mondta hogy az ő házába kutya nem jöhet ezért döntsem el hogy mi a fontosabb, hogy a kutya legyen velem vagy ő mert ő nem költözik össze ha a kutyát nem hagyom anyámnál. Ami meg szakításhoz vezet. Anyámmal megbeszéltük h a kutya marad. Ja amúgy bérházról van szó. Kicsi termetű a kutya, anyám beleegyezett. De, ez volt 3 hónapja. Ma megmondta hogy a kutyának mennie kell mert hullik a szőre és belefáradt meg hogy lehet megy ki külföldre és a kutyát alapból el kellene vinni valahova. Én nem akarom idegennek adni mert a szívem megszakadna és ismerem a kutyámat is 6 éve van nálunk és ő is belebetegedne ha új gazdihoz kerülne. Megígértem a páromnak hogy ha kell 4 hetente hordom majd a kutyát kozmetikushoz megnyíratni meg minden de megmondta hogy ha nem értettem meg h oda nem mehet kutya akkor pakolhatok...mert hogy ő undorodik a házban a kutyától. Ahhoz képest mikor ő is még otthon lakott nekik is volt otthon kutya...mégsem volt semmi baja vele...egyszerűen nem tudom mit tegyek. Bele fogok betegedni ha a kutya más gazdához kerül. Hogyan vegyem rá a páromat hogy jöhessen hozzánk?????
2012. jan. 14. 21:04
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de én pakolnék.

Nem azért mert nem szereti a kutyákat (az se jó, de van ilyen) hanem mert egyrész mert becsapott, először igent mondott majd nemet,másrészt egy kutya miatt azt mondja, hogy klidobna.

2012. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
10%

A kutya a lakásban tényleg undorító mert tele van a szőrével minden. A kaja a párna ahova feküdnél a padlón hömpölyög, és a ruháid tele vannak fele. Nos a szagról nem is beszélve ami a kutyával jár. Ne anyáddal beszéld meg hanem a pároddal, mert amúgy igaza van.

Én spec. utálok olyan helyre bemenni ahol a kutya a lakásban van. Nem a kutya miatt inkább a velejáró dolgok miatt amit fent már leírtam. Én igazat adok a párodnak bocsi.

2012. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%
Én is pakolnék...
2012. jan. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%

Van erre egy latin mondás: "Qui me amat, amat et canem meum" vagyis "aki engem szeret, az szereti a kutyámat is"


nem vagy Te olyna fontos a párodnak úgy érzem. Nálam nem lenne kérdés melyiküket választom. nem dobnám el a kutyámat,akiért felelősséget válllatam, akinek úgy vannak érzései egy pasi kedvéért,aki ultimátumokat osztogat és a kompromisszum legcsekélyebb jelét sem mutatja. Vendég vagy te abban a lakásban az ő szemében, nem élettárs:(

2012. jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
0%
A te részedről viszont, egy kutya nem mérvadó egy kapcsolatban. Ha nem jöhet kutya nem jöhet. Itt inkább neked kell dönteni mi a fontosabb. Ha lesz pénzetek kertes házra vissza jöhet biztos. Ne legyél önző, mert most már ketten vagytok és egymás érdekeit is figyelitek. A párod megengedte hogy a kutya nálatok legyen de nem jött be be undorító. Ő figyelemmel volt a te igényeidre de úgy látszik hogy neki itt elég volt. Most viszont te képtelen vagy elengedni egy kutyát és ebből ekkora nagy ügy lett. Szégyen hogy nem vagy képes felnőtt létedre áldozatokat hozni. A barátod tudott pedig megmondta hogy nem kedveli mégis belement. Te viszont nem vagy képes rá hogy elengedd az p kedvéért. Én elgondolkodnék a viselkedésemen.
2012. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
64%
Sehogy se vedd rá! Ha bármelyik fél azt mondja egy kapcsolatban, hogy nincs kutya, akkor nincs kutya! Viszont senki sem kényszerít téged, hogy benne maradj ebben a kapcsolatban. Keress magadnak olyat, aki szereti a kutyákat! Pakolj!
2012. jan. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
89%

Mivel a kutya falkaállat, ezért a gazdája mellett a helye, ami a lakásban való tartást jelenti.

Én is az elsővel értek egyet, egy ennyire hűséges és szeretettel teli lény, mint a kutya, szerintem fontosabb, mint egy (a szöveg alapján ez derül ki) hazug és kompromisszumra ennyire nem képes ember. És ha érted, hogy megtartson téged, nem képes elviselni a kutyádat, akkor (csak a leírtak alapján tudok következtetni) annyira nem is ragaszkodhat hozzád. A kutyának emellett a gazdája az élete, ha az egyszerűen képes lenne megválni tőle, hatalmas trauma lenne neki.

2012. jan. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
100%
Én a kutyát választanám. Ugyanis Ő nem kényszerít rá téged, hogy dönts közte és a párod között. Ha nem fogad el így, kutyával együtt, akkor nem szeret igazán.
2012. jan. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%

Ha màr ilyet mond a pàrod (bármi miatt), hogy akkor pakolj, ez nem vezet jòra. Sajnos ùgy làtom, nem jò irànyba halad a kapcsolatotok ès szinte biztosra merem mondani, hogy szakítàs lesz a vége.

Ha lemondasz a kutyàdròl és vége lesz a kapcsolatotoknak, soha nem fogod magadnak megbocsàjtani, hogy nem a kutyàd vàlasztottad.

2012. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
95%
Pár éve én is kikönyörögtem a páromtól a kutyát, de mondjuk nem is igazán ellenkezett, csak azt kérte tőlem, hogy foglalkozzak rendszeresen vele, vigyem le stb. És mert depressziós, munka nélküli voltam, még támogatott is. Azóta annyira megszerette a kutyát, hogy semmi pénzért nem adnál oda senkinek. Amúgy meg lakásban tartjuk,nincs semmilyen kutya szaga, pedig nem is nagyon szoktuk fürdetni. A szőre is csak inkább akkor hullik, ha vedlési időszak van. Próbáld meggyőzni a párodat, hogy lelkileg szükséged lenne a kutyusra, talán megért. Ha nem, akkor sajnos bele kell törődnöd ebbe.
2012. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!