Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi algopyrin adható egy...

Mennyi algopyrin adható egy 7kilós kutyának?

Figyelt kérdés

Én tettem fel ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2561668-menny.. nem írnám le még egyszer ugyan azt.

Lényeg az, hogy fáj most nagyon a háta megint. 7,1 kiló lemértem pontosan. Sajnos elfelejtettem az adagolást, eddig egyszer kapott algopyrint mikor a torkával volt beteg, még másfél-két éve. Akkor nem volt tőle baja, használt neki a lázát is levitte.

Köszi a válaszokat.


2012. jan. 15. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel az állatorvosodat, ő majd megmondja a tutit.
2012. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az állatorvosom nincs itt. Zavarni meg nem akarom "nyaralás" közben.
2012. jan. 15. 11:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Én elvinném a helyettes állatorvoshoz és bár drága vizsgálat, illetve sajna altatni, vagy kábítani kell, ami borzalmas élmény kutya és gazdi számára is, de én mindenképpen kérném, hogy csináljanak egy röntgent, ne csak találgassanak, hátha komolyabb sérülés van.


Mi is jártunk így sokáig dokihoz, mert sántított a kutyusom, aztán harmadszorra azt mondta a doki, hogy csinálunk egy röntgent. Erről egyértelműen kiderült, hogy sajnos diszpláziás, nem húzódásokról és gyulladásokról van szó. Ha nagyon rossz időszaka van, akkor felkelni alig bír szerencsétlen, ilyenkor fájdalomcsillapító kúra, amúgy porcerősítő vitamint szedetünk vele és így elvagyogatunk, ha "öregesen" is, de legalább nem sántikálva.


Anno lázra a dokink egy fél szem algopyrint javasolt, de mi 22 kilósak vagyunk, gondolom ennél kevesebb is elég egy 7 kilós kutyának, de szerintem is inkább hívd fel a helyettes dokit és kérd ki a tanácsát!

2012. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Előző kérdésben írtam, itt nincs röntgen csak klinikán az pedig vasárnap nincs is nyitva. Sajnos nem tudom elvinni csak holnap vagy holnapután. Addig kezdenem kell valamit vele.
2012. jan. 15. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Keresd a Metamizol-t: 25 mg/ttkg 12 óránként.

2012. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekünk 10 kg-os kutyánk van ő egy felet kaphat tehát ennél többet semmiképp se adj neki
2012. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Negyedet adtam neki, talán egy picivel kevesebbet is, mert nem volt pontos a törés. Szerintem használt, mert jobban mászkál tőle. Csak hát elég kis bénán szegény.
2012. jan. 15. 15:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok. Nem mondtam, hogy most rögtön vidd röntgenre, de házilag kezelgetni sem jó, illetve az sem, hogy amint elmúlik nem mentek vele dokihoz, mert így csak húzod, halasztod és igazán a fene sem tudja mi baja lehet szegénynek. Ezért mondtam, hogy ne várd a dokidat, hanem menjetek el a helyetteshez és ne törődj bele, ha ír valami gyulladáscsökkentőt, mert rá kéne jönni mi a baj, ha ez mindig visszatér, nem csak a tüneteket kezelni.
2012. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már mondtam, hogy nincs a városban röntgen. Hiába vinném el megint a helyetteshez nem tudja a szemével megröntgenezni. Jövőhéten elakarom vinni a klinikára hétfőn vagy kedden. A gyógyszert most azért adtam neki, hogy addig jobb legyen neki. Sajnos vasárnap nincs rendelés ott sem. Én minden tőlem telhetőt megteszek, nem szeretném húzni a hónap végéig mert ez így nem állapot. Ráadásul valószínűleg ő is beküldene röntgeneztetni.

Köszönöm a válaszokat azért.

2012. jan. 15. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!