Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam?...

Melyik kutyafajtát válasszam? ( Bőv. Lent )

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan kutyust , ami szereti a vizet , lehessen vele vadászni , egygazdás , és nem hiperaktív. Ne kelljen a szőrével sokat babrálni , egyszóval rövid-közép szőrű legyen. Ne legyen örző-védő , de ha jön egy betörő ugasson , jelezzen.

Fajtatiszta kutyust szeretnék , törzskönyvel.


2012. jan. 15. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

így elsőre a vizsla jutott eszembe.

esetleg a szetterek, de azoknak a szőrét rendszeresen kell gondozni. és szerintem a vadász kutyák mind hiperaktívak. napi 2-3 óra INTENZÍV mozgással le kell fárasztani őket.

2012. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A hiperaktív alatt azt értem , ha egyedül van akkor ne rágja szét a bútorokat ne vonyítson .

Különben vinném futni , (rendszeresen) horgászni.

Napi 1-2 óráig lenne egyedül amikor vásárolok , vagy dolgom van.

2012. jan. 15. 14:36
 3/16 anonim ***** válasza:

akkor igazából nem lenne gond egyik mozgásigényes kutyával sem. :)

bár azt nem tudom hogy a vadász kutyák mennyire jeleznek ha pl be akarna törni valaki. de meg lehet neki tanítani biztos.

2012. jan. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
BEAGLE
2012. jan. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Akiteki ***** válasza:

Ezt 3 kutyával fogod megoldani.

Egyik vadászik, másik nyugodt, a harmadik házőrző.

A három tulajdonságot egyben nem tudom elképzelni.

2012. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Beagle... Indokokat is légyszi !

2012. jan. 15. 15:28
 7/16 anonim ***** válasza:

Magyar vizsla.


Nekem volt egy kan. Jó vadász kutya, mozgékony, és jelez ha jön valaki. Az enyém is ilyen volt!


A falunkba összesen 5 magyar vizsla van de mind ilyen!

2012. jan. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell ahhoz 3 kutya! Magyar vizslánk van, itthon nagyon nyugodt kutya, minden nap járunk futni,nagyokat sétálunk, kb.heti 1x vadászni is, és nem mondom hogy nagy házőrző, de ha valaki jön nálunk akkor jelez! Ha nincs a mozgásigénye kielégítve akkor nekiesik a bútoroknak, de ha foglalkozva van vele akkor nincs baj!
2012. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Akiteki ***** válasza:
A beagle szereti a vizet, meg lehet tanítani vadászni, nem egygazdás, hiperaktív és nem őrzi a házat.
2012. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Akiteki ***** válasza:

Na látod. Tehát a vizslának is sok mozgás kell és nem őrzi a házat.

Egyébként tényleg nem kell 3 kutya, elég egy rendőrségre bekötött riasztó a 3. helyett. Egyébként is sokkal hatásosabb, mint bármilyen hangos ugatás.

2012. jan. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!