Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam?...

Melyik kutyafajtát válasszam? ( Bőv. Lent )

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan kutyust , ami szereti a vizet , lehessen vele vadászni , egygazdás , és nem hiperaktív. Ne kelljen a szőrével sokat babrálni , egyszóval rövid-közép szőrű legyen. Ne legyen örző-védő , de ha jön egy betörő ugasson , jelezzen.

Fajtatiszta kutyust szeretnék , törzskönyvel.


2012. jan. 15. 14:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
griffon, angol véreb, - bár a vérebek inkább a szabadban vadásznak jól, de még ajánlhatnám a labradorokat és a vizslákat.
2012. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem angol vérebem van, és a leírtaknak pont az felelne meg!
2012. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

labrador és vizsla


bár a ház őrzésre egyik se való..

jártam nyáron egy helyre kutyát sétáltatni egy vizslát kellett egyszer látott amikor megbeszéltük a dolgokat a gazdijával hányszor jövök stb ,kaptam kulcsot ,két nap múlva mentem amikor nyitottam az ajtót ott ugrált és farok csóválva nyalt össze pedig akkor láttot másodjára ,de ők se ház őrzés céljából tartják csak családi kedvencnek..

2012. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Angol véreb. Nagyon tettszik a fajta :)
2012. jan. 15. 21:33
 15/16 anonim ***** válasza:
Németjuhász. Hogy miért? Mert egy kutyában sem kapod meg ezt a három az egyben akciót, meg kell neki tanítani és a fent soroltakot nézve ez tökéletes kutya lessz. Imádja a vizet, tapasztalatból mondom. A németjuhásznak nagyon nagy az öszöne, úgyhogy nagyon tud üldözni. A németjuhász mondhatjuk úgyis,hogy egygazdás, bár mindnekit elfogad a családból. HA rendesen be van tanítva akkor egyáltalán nem hiperaktív. A tanítással pedig nincs baj, mert okos kutya, hamar felfog mindent csak egy biztos kéz kell neki. SZőrével sincs baj, néha le kell kefélni, de ezt minden kutyánál kell. A németjuhászban megvan az örzővédő ösztön,de csak a területét védi, kint nagyon aranyos és szerethető :) Amiket fent felsoroltál, egy kutyát sem fogsz így készen kapni. Meg kell neki tanítani, akármilyen kutyát választassz.
2012. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A német juhász kb. mennyibe kerül ?

2012. jan. 17. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!