Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy néhány...

Miért van az hogy néhány fajtát nem tenyésztenek itthon (pl beagle harrier, fáraókutya). Nem lenne rá igény? Vagy mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 14:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja most látom valahol írták hogy van itthon 1 fáraókutya kennel (bár nem találtam meg a neten). Mindegy, de van jópár fajta amit itthon nem tenyésztenek, azokra gondoltam.
2009. máj. 26. 14:29
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ahogy a holland juhászkutyát se tenyésztik itthon mert ezek a kutyák mert (sztem) nincs rá igényük az embereknek nem az h nem teccik nekik hanem az h nem ismerik a fajtát
2009. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

vagy nem ismerik, és ezért nem lenne kereset rá

vagy pl valami ritkább fajtáért, akár tetszik nekem akár nem, nem fizetnék pl 500ezer forintot, és ha van az országban max 5 ember, aki talán vevő lenne egy ilyen kutyára, akkor nem nagyon érné meg tenyészteni, az a kevés ember behozza külföldről...

2009. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az igazsághoz hozzátartozik hogy pl. Manchester terrier sincsen, a fajtagazda ország viszont kijelentette hogy Magyarországra nem is kívánnak eladni, mert az állattartási és tenyésztési kultúránk hogy is mondjam...a béka segge alatt van szerintük.


...és nagy általánosságban baromi igazuk van!


sehol nincs ennyi szaporító mint itt! ;(

2009. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, állattartási kultúra az nem nagyon van. Az emberek lenézik azt aki ivartalanít, minőségi tápot etet stb, és mindeki orrba-szájba elleti a kutyáit. Van itthon 1-2 TENYÉSZTŐ aki Magyaroszágra nem is ad el szinte kutyát (vagy csak kanokat), hanem inkább az USA-ba, és más állattartásilag fejlett orzságokba.

2009. máj. 26. 16:23
 6/6 anonim ***** válasza:
beagle kennelek vannak itthon
2010. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!