Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pedigree vagy Darling száraz...

Shelli kérdése:

Pedigree vagy Darling száraz kutyatáp a jobb?

Figyelt kérdés
Melyik miért jó?
2012. jan. 16. 09:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
mindkettő a legalja kategória. semmiért sem jó, fehérje nincs benne, ami van az szemét.
2012. jan. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudom, hogy itt miért mondják folyton ezekre a kajákra, hogy nagyon rossz....Nekem 7 hónapos magyar vizslám van és Darling konzerven és száraztápon él, meg Chappin mióta megvan. És most az átlagnál sokkal nagyobb. Vele egyidős kutyáktól is jó 5 cm-rel már magasabb. Semmi negatívat nem tudok elmondani róluk. Nem mindenkinek van pénze megvenni a több 10E ft-os prémium tápot, főleg ha a kutya annnit eszik mint az enyém. Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak, inkább a Darling.
2012. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
mindkettő nagyon rossz, igaza van az előttem írónak, semmi vitamin, vagy nyershús nincs benne, emellett a kutyádnak vitaminokra lenne még szüksige, azt is venned kéne ami plusz pénz, én a Dog chow-t ajánlom, egy 15 kg-os ami a mi kutyánknak 2-3 hónapig is elég volt az egyik legjobb árban van a minőségi tápok közül, minden van benne aminek kell, tény h nem olyan mint pl egy happy dog, de ez a Dog chow kimondottan megéri! 15 kg os kiszerelésben 7-8 ezer forint szokott lenni.
2012. jan. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

kedves második, ha egy vizsla az átlagosnál 5 centivel nagyobb nem jó tulajdonság,Mivel a standard csk 6 centis intervallumot enged, az "átlagnál 5 centivel nagyobb" nem felel meg a standardnak.

Ezekben a tápokban szénhidrát (gabona) helyettesíti az állati fehérjét,ami csak 2 %-ban van benne.

A kutya húsevőállat, nem kukoricaevő. felnő ezen is (felnőne száraz kenyéren is) ,de nem fog addig élnimint rendes táplálék mellett.

Aki nem vállalja a hús/zöldség etetést, az vegyen jóminőségű tápokat. Mivel azokból kevesebbet kell etetni a kutyával nem sokkal drágábbak mint a pedigree és társai

2012. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Egyik sem. Felnő ezen is a kutya, de később ízületi és csontproblémák formájában visszaüt a gyenge minőségű táp. Ezzel a gőzzel tejberizzsel is etethetnéd.
2012. jan. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
örülök hogy elolvastam ezt a kérdést,nekem is van egy kutyám,darling,chappi,friskies,ezeket adom neki.nem gondoltam hogy ezekben nem sok a tápanyag
2012. jan. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem jó egyik se. Max 4százalék hústartalom, rengeteg ízfokozó, tartósítószer, színezőanyag. Ráadásul amennyibe ezek kerülnek, annyiból lehet kapni középkategóriás tápot, aminek legalább 15-20%-a hús és nincs telenyomva mindenféle mesterséges anyagokkal.

Van egy összehasonlító táblázatom, hogy mennyibe kerül a kutya etetése naponta bizonyos tápokkal. Ha végre találok vagy valaki megmondja nekem a fent említett tápok etetési útmutatóját beírom ide is, de sokszor 2x annyiba kerül a kutya etetése ezekkel a tápokkal, mint pár középkategóriással.

2012. jan. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%
elküldenéd azt az össze hasonlító táblázatot?megköszönném!
2012. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nincs sok különbség árban az áruházi márkák és a normális táp között.

A Friskies és a sokkal jobb minőségű Happy Dog között pl. 2-3.000Ft a differencia, attól függően, hogy hol veszed. Az interneten van olyan üzlet, ahol ingyen kiszállítják.

Én most Happy Dogot rendeltem, egy 15kg-os zsák 8.000Ft, és nálunk a 30 kilós labradornak elég egy hónapra. Érdemes körülnézni, mert igenis van elfogadható áron sokkal jobb minőségű táp is!

Persze a Darling vagy a Pedigree sem méreg, de nem árt mellé nyers zöldség, gyümölcs vagy egyéb vitaminforrás, ha a kutya szívesen eszi...

2012. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
24%
Nemtudom mit kell hurrogni. Legalja az nem a pedigree hanem az efféle viselkedés gazdatársakkal szemben. Csomoan csak házikosztot adnak a kutyáknak,nem kell 20000ért kutyatápot venni annak aki nem teheti meg,de még mindig nem rizst meg maradékot ad hanem probál kutyatápot adni a kutyájának.Mindenféle ugatás mellett szeritem a pedigree száraztáp jobb mint a darling. De legalább adj mellé állateledelesnél kapható főtt húst a kutyusnak mellé.:) Szereti fogja
2012. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!