Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pedigree vagy Darling száraz...

Shelli kérdése:

Pedigree vagy Darling száraz kutyatáp a jobb?

Figyelt kérdés
Melyik miért jó?
2012. jan. 16. 09:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%

Én ismerek olyat, aki Eukanubát ad a kutyájának, de egész nap egy kennelben tartja és a napi séta is csak amolyan tessék-lássék lötyögés a sarokig meg vissza.

Most ez mennyivel jobb, mint az, aki nem engedheti meg magának a prémium minőséget, de egyébként mindent megtesz a kutya egészségéért?


Persze, autóból is az ember ha tehetné Audit venne, mert mellette szól kismillió dolog, ami a Suzuki mellett nem, de sajnos a minőséget nálunk nem mindenki tudja megfizetni. Ettől még lehet felelős állattartó.


Ugyanakkor egy fajtatiszta kutya etetése sokkal macerásabb, de főleg költségesebb, mint egy keveréké. Ezt számításba kell venni a kutya kiválasztásánál. De ettől még nem kell legorombítani azt, aki ezt nem tudta/tudja...

2012. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem hiszem, hogy bárki legorombításnak szánta a hozzászólását. Feltettek egy normális kérdést, normális válaszok érkeztek rá, bár különböző nézőpontokból, érvek és ellenérvek hangzottak el.

Teljesen érthető, ha valaki nem keni-vágja a kutyatáp márkákat. A Pedigreet meg Chappit reklámozzák, szép kutyák vannak a reklámban, ráadásul a kutyák imádják, de honnan tudhatná egy laikus, hogy csak az ízfokozók miatt? Én meg hülye vagyok a kozmetikumokhoz, és ha azt mondja a reklám, hogy ettől vagy attól a terméktől 72,5%-kal dúsabbnak tűnik a haj, akkor naivan elhiszem. Legfeljebb pofára esek, ha megveszem, kész.


Természetesen nem ezzel kell mérni, hogy ki mennyire szereti a kutyáját. Hány, de hány öreg nénike eteti az öreg Buksikáját a lehető legborzalmasabb konyhai kajával, és közben tűzbe mennének egymásért, megható már csak a látvány is, ahogy ballagnak egymás mellett az utcán. És hány kiállítási díszpéldány kutya eszi a legjobb tápot, noha soha ki nem teszi a lábát a kennelből nyomorult, csak míg a kiállításokon tesznek vele egy kört vagy elviszik fedeztetni. Én is ismertem olyan milliókat érő kutyát, akit a létező legjobb kajával etettek, de soha nem vitték el sétálni és egy 5x5m-es kennelben élte az életét, míg 8 éves korában a biztosítási pénz miatt el nem altatták. Hát ez a szégyen.

2012. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%
Én csak arról nem vagyok meggyőződve, hogy a válaszokat releváns tapasztalattal rendelkezők írják és nem olyanok, akiknek valamilyen üzleti érdeke fűződik bizonyos tápok eladásához...
2012. jan. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre tényleg nincs garancia, főleg nem egy anonim fórumon. :)

De ha bemész az állatkereskedésbe, ott se fognak pártatlan ítéletet mondani az egyes tápok felett anélkül, hogy fél szemmel az árcédulára pislognának. Nyilván nagyobb a hasznuk az 1000 Ft/kg tápon, mint a 200 Ft/kg-on. De azért lássuk be, hosszú távon nem lehetne eladni festett, ízesített kukoricadarát 1000 Ftért "prémium kutyatáp" címen, ENNYIRE azért nem hülye a társadalom.

Mivel ebben az értelemben mi (többségben) laikusok vagyunk, hiába van kisebb-nagyobb tapasztalatunk a kutyákkal kapcsolatban, nem tehetünk mást, csak hogy elhisszük, amit a szakemberek mondanak, vagyis az állatorvos és a neves tenyésztők.

Én azt mondom, amit látok. Az olcsó tápoktól a kutyák szőre fénytelen, elhíznak, de nem izmosodnak, míg a jó minőségű tápból az adag negyede is elég, és majd' kicsattannak. Innentől kezdve nem érdekel, mit tesznek bele, mert a kutyáim gyönyörűek és egészségesek tőle, inkább kifizetem a borsos árat.

2012. jan. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

00:22:

Ha felteszel egy kérdést, hogy melyik miért jobb, akkor a hozzáértőbbek el fogják mondani, esetleg ajánlanak további márkákat, elmondják a saját tapasztalatukat. Milyen érdeke lehetne bárkinek (azon kívül hogy segíteni próbál), hogy nem a sarki tescoból veszed a kutyakaját, hanem mondjuk a sarki állateledelestől? Se a tesco, se az állateledeles sőt még a webáruházak se fognak itt senkinek fizetni azért mert elmondja a véleményét. Egyrészt azért mert ha ajánlunk egy tápot 1, nem biztos, hogy azt valaki megveszi 2, ha meg is veszi azt rengeteg helyen meg tudja venni.

2012. jan. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
58%

Én sem vagyok híve a Tesco gazdaságos kutyatápnak, csak épp azt állítom, hogy ami a prémiumtápokkal kapcsolatban a netes fórumokon megy, az már hisztéria.


Tessék lemenni vidékre és körülnézni, mivel etetnek egyénként 10-15 évig élő, egészséges kutyákat. Mondjuk egy borsodi faluban, ahol azt sem tudják, mi az a száraz táp. Nem azt mondom, hogy ez a normális, de nem hal bele a kutya, nem lesz törvényszerűen ízületi beteg vagy visszamaradott.

2012. jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%

Az én kutyáim, mi kutyáink Royal Canin-t és Acana-t esznek... Ha nem telik rá, nyilván nem ezt fognak...


De aki itt a prémium mellett vergődik, MINDENÁRON, az gondolkodjon el azon, hogy mi van akkor, ha egy 4 gyerekes putriban a kölkök csak margarinos kenyeret kapnak ebédre!!! Az normális dolog? Hol a hal, a zöldség, a gyümi?

Nah, látjátok az az igazán nagy baj, nem az, ha egy kutya Darlingot eszik!!! Szeretne az a gyerek is májkrémes zsömlét enni, de ha nincs...

Azért remélem bármennyire szereti vki a kutyáját, nálam nem jobban, az 1000%, azért egy gyerek akkor is gyerek!!!

Erről a témáról most éppen ez a gondolatmenet jutott eszembe.... Akinek nem tetszik, nyomjon egy pirosat, a %-arányomon meglátszik, h mindig őszinte vagyok, de vállalom!!!

2012. márc. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
24%
Ezt a Falusi Kutya etetést énis ismerem nemrégiben összefutottam egy 15 éves kutyával egész életében Azt ette amit a gazdasszony főzött mindent közben és minden maradékot legyen az krumpli kenyér tészta néha egy kis hússal szóval Nekem senki ne állitsa azt hogy ez meg az meg amaz nincs a darling, pedigre stb féle száraztápokban és ezáltal szart sem ér és nem él el rajta a kutya sokáig. mert épp vitaminszegény vagy fehérje szegény.
2014. máj. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 pensacola válasza:
a falusi kutyák nem fosnak az össze vissza kajàtòl?
2016. márc. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#2-es! a kutyát legalább 1éves koráig kölyök táppal kell etetni, és lehetőleg nem valami sz*ral... utána lehet fokozatosan átszoktatni a másik tápra maminek már nem muszáj annyira márkásnak lenni. de azért ne is valami coop-os kajaval.
2016. aug. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!