Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdekelne menyire valós...

Érdekelne menyire valós szülés előtt a hőmérőzés?

Figyelt kérdés
Mindig más eredményt mutat.Egyszer 37,5 majd 38,1 és 37,8 és ezek váltakoznak.Ma van az 59 nap.Honnan tudjam akkor mikor esik le a hője?Ettől kevesebb lesz?
2012. jan. 16. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:

a kutya fajtájától is függ a hőmérséklet. Kb másfél fokot esik ellés előtt.

Ha nem vagy felkészülve az ellésre inkább hívd az orvost

2012. jan. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elég valós. A kutyák átlaghőmérséklete 38-39°C, szülés előtt ez leesik 37°C körülire. Az átlagos vemhességi idő 63 nap,persze +- pár nap. Szerintem még van 1-2napotok.

Azok is ellésre utaló jelek, ha szinte egész nap nem eszik semmit, illetve rengeteg időt tölt azon a helyen ahol szülni fog, ezeket is vedd figyelembe, így nem csak a hőmérő ad némi támpontot.

2012. jan. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem túlságosan mérvadó. A mi uszkár szukánk hőmérséklete 3 nappal a tényleges ellés előtt leesett és úgy maradt, úgyhogy 3 napig ugrásra készen lestük éjjel-nappal, mire kegyeskedett megszülni.

Az ellés előtt elkezd lihegni, nyüszögni, kaparni, az almot tépdesni a dobozában, megváltozik a tekintete is. Amikor a méhösszehúzódások elkezdődnek, már úgyis észreveszed.

Egy állatorvost azért nem ártana felhívni és megkérdezni, hogy ha bármi komplikáció adódik, mi a teendő.

2012. jan. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az se mindegy mikor méred, mindig ugyanakkor kell mérni pl reggel 8 délben, majd délután 5 mondjuk.

Alapból valós adatok de más jelei is vannak, hogy mikor ellik, nem eszik vagy hány, kapar és keresi a helyet

2012. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37 től nem nagyon lesz kevesebb már.nekem az orvosom azt mondta és igaza is volt hogy ha le esik a testhő 37 fokra akkor 24 órán belül meg indul a szülés.de gondolom minden kutyusnál máshogy van lehet hogy a tiéd csak holnap fog elkezdeni szülni de az is lehet hogy már ma éjszaka.a lényeg hogy figyeljétek folyamatosan,ha liheg,nyugtalan,kaparni akarja maga alatt a kis helyét akkor tuti hogy még ma meglesznek.de az is lehet jel hogy már nem kér enni semmit sem még azt se ami a kedvence.
2012. jan. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tegnap lement 37,5 re de ma reggel 38,1 volt.Ezért nem értem.Folyamatosan figyeljük.A saját táljából nem eszik semmit,de ha a lányom adogat neki akkor mindent megeszik.Kis kórincsáló.Még nem liheg.azért kezdtem mérni hogy még jobban felkészüljünk.Bár nem hiszem hogy ennél jobban lehet.Minden elő van készítve.Csak izgulunk.Mert imádjuk.
2012. jan. 16. 13:14
 7/8 Akiteki ***** válasza:
Én kétszer kezdtem méricskélni, csak arra volt jó, hogy napokig idegeskedtem és folyton dugdostam a kutyába a hőmérőt. Vannak ennél sokkal biztosabb jelek is. Pl. amikor kezd ásni fészeknek, akkor néhány órán belül érkeznek a kölykök.
2012. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
sziasztok. a szuka tacskóm fialás előtt áll.... igazából nem figyeltük, h pontosan mikor lett vemhes, többször együtt volt a kannal. elég nagy a hasa már. 3 napja mérem a hőmérsékletét, 37,1 körüli mindig. sokszor napközben keresi a helyét, elbújik, néha még az elletőládájába is belemegy :) eszik, amikor kap enni. szerintetek mikorra várhatók a kicsik? mielőbbi válaszotokat megköszönném. üdv,Kata
2012. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!