Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vákuummal szülés befolyásolta...

Vákuummal szülés befolyásolta a kapcsolatotokat a babátokkal az első hetekben? Az érzelmi része érdekelne főleg.

Figyelt kérdés

Főleg olyan anyukák válaszaira lennék kíváncsi, akik szülés közben vénásan kapták a fájdalomcsillapítót. Butának hangozhat a kérdés, azonban engem annyira "elkábítottak", hogy szülés befejeztével sem voltam magamnál teljesen -nem tudok visszaemlékezni mi történt, csak képek ugranak be és az, hogy nem voltak érzelmeim. Csak a fájdalom.

A gátsebem is sokáig fájt, 2 hétig ülni nem tudtam egyáltalán, állva ettem, de ez volt a kisebbik problémám a depresszió mellett.


2011. nov. 19. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan éreztem. Nem egyből jöttek az anyai érzések, kissé lelkifurdalásom is volt miatt. Örültem a babámnak nagyon, de az első órákban inkább büszke voltam magamra, hogy megcsináltam és a fájdalommal foglalkoztam.

Aztán gyorsan jött a "kijózanodás", mert gond volt a babámmal. De szerencsére gyorsan rendeződött. Viszont én is depisnek éreztem magam még kb. 4-5 hétig. De ez nem igazi depresszió, a hormonok miatt van. Fokozatosan múlt el... vagyis néha még mindig előjön. 3 hónapja születem.

Egyébként én végig magamnál voltam, nem kaptam fájdalomcsillapítót semmilyet.

2011. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan éreztem. Nem egyből jöttek az anyai érzések, kissé lelkifurdalásom is volt miatta. Örültem a babámnak nagyon, de az első órákban inkább büszke voltam magamra, hogy megcsináltam és a fájdalommal foglalkoztam.

Aztán gyorsan jött a "kijózanodás", mert gond volt a babámmal. De szerencsére gyorsan rendeződött. Viszont én is depisnek éreztem magam még kb. 4-5 hétig. De ez nem igazi depresszió, a hormonok miatt van. Fokozatosan múlt el... vagyis néha még mindig előjön. 3 hónapja születem.

Egyébként én végig magamnál voltam, nem kaptam fájdalomcsillapítót semmilyet.

2011. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam ilyesmit, a szülés végén tényleg alig voltam magamnál, utána én is hetekig alig tudtam ülni. Viszont a kisbabámmal kapcsolatban a nagy boldogságra emlékszem, szerencsére engem a depresszió elkerült. Nem hiszem egyébként, hogy ez összefüggene a vákuumos szüléssel!
2011. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!