Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyámat...

Hogy szoktassam le a kutyámat arról, hogy az utcán talált ételt megegye?

Figyelt kérdés
Nagy haspók, és azt is hiába próbáltam, hogy ha nem eszi meg, kap jutalomfalatot. Van egy kis tálban kitéve étel a szomszéd háznál, ha kicsit elengedem futkosni, egyből odarohan megenni. Arra gondoltam, hogy legközelebb én is kiteszek egy tálat a szomszéd házhoz, bele valami finom kolbászt- erőspaprikával megfűszerezve. Mit gondoltok, jó ötlet?
2012. jan. 16. 12:26
 1/6 anonim válasza:
Meg kell osszam veled : először kacsát olvastam.
2012. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt az igen hasznos választ, sokat segítettél:)
2012. jan. 16. 12:32
 3/6 anonim ***** válasza:

A borsot és az ecetet az enyém utálja..Lehet, hogy jó ötlet az erőspaprika is. Azt is megpróbálhatod, hogy egy palacka töltesz köveket és amikor a kutya odarohan, mellé (ne a kutyát dobd meg vele!!) dobod a palackot, aminek elég nagy hangja lesz és megijed.

Ismeri a "fúj" vagy "hagyd" parancsot? Ha nem, akkor tanítsd meg neki és amikor arra fut, már mondod is neki. vagy az elektromos nyakörv vibrációs (olyan, mint a mobiltelefon rezgése) funkcióját próbáld ki. Azt utálják és nem fáj nekik.

Én ezeket mind kipróbáltam és nekem a rezgetéses módszer jött be.

2012. jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is most próbálom erre nevelni a kutyusomat, de mi már elég jól haladunk. Először itthon dobáltam szét a földön jutalomfalatokat és sajtot. Mindig mentem amerre ment és ha fel akarta venni valamelyiket, akkor dobbantottam egyet a lábammal és közben rákiáltottam, hogy fúj. Megijedt és rögtön felnézett. Ilyenkor mindig megdicsértem és kapott virslit jutalomfalatként, mivel ezt mindennél jobban szereti. Lent is már megy néha, de azért még nem tökéletes, de amikor nem engedelmeskedik, akkor kiszedem a szájából, amit nem akarom, hogy megegyen és leszidom. De nem bántom soha, csak erélyesebben szólok rá és van amikor megmorgom, amitől szintén tartani szokott.
2012. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kutyahűség válasza:
igen a lényeg az,hogy a kutyában az maradjon meg,hogy ha olyan ételt akar megenni amit nem a gazdi adott neki,akkor az kötödjön rossz emlékhez.a kutya az társitva tanúl.tehát ha rossz tapasztalat rögzűl a cselekvéshez melyet el akar követni,akkor azt nem fogja tenni.mindenre ez a lényeg a kutya magatartás nevelésére,fejlesztésére.
2012. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Írtad hogy kirakod a kolbászt meg erőspaprikát. A kolbászt szinte biztos hogy megeszi MAGÁBA de az erős paprikát felejtsd el égetni fogja a gyomrát füvet fog enni, hányni fog. De ha pdamegy akkkor menj oda te is és vagy vedd fel a álat a kutyát meg küld. el
2014. nov. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!