Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya az állatkertben. Csak...

Kutya az állatkertben. Csak szerintem nem való oda?

Figyelt kérdés
Biztos láttátok már, hogy a budapesti állatkertben mudikat tartanak. Egy kis kennelben tartják őket. Szerintem a mudi nem kennelbe való kutya, meg egyébként is egygazdás, viszont egy állatkerti állatnak nincs igazán gazdája, csak gondozói, akik úgy gondozzák őket, ahogy éppen be vannak osztva. Meg nem hiszem, hogy jutna idő és pénz arra, hogy naponta több órát sétáltassák őket, de javítsatok ki, ha tévedek. Nagymamám volt egy-két éve ott. Ő annyit tud az állatokról, hogy négy lábuk van és időnként harapnak, de amikor hazajött, ő is azt mesélte, hogy szegény kutyák milyen szomorúak. Egyszer beszéltem erről egy ottani fő-fő akárkivel, sajnos a beosztására nem emlékszem, de valami nagy főnök volt. Azzal védekezett, hogy még mindig jobb, mintha valaki lakásban tartaná őket. Hát nem tudom, nekünk nagyobb fürdőszobánk van, mint az a kis kennel, ahol ők a kutyákat tartják. Egy másik állatkertbe (nem emlékszem, melyikbe, ezt csak mesélték nekem) szintén vittek 2 mudit. A tenyésztőnek két feltétele volt: ne engedjék, hogy egymással párosodjanak és tegyék olyan helyre őket, ahol az események sűrűjében lehetnek, mondjuk a bejárat mellé, ne pedig a legtávolabbi sarokba. Erre először betették a legeldugottabb kennelbe, aztán hagyták őket szaporodni... Értem én, hogy a magyar fajtákat akarják megismertetni az emberekkel, de talán először a felelős kutyatartást kéne. Mert mit látnak ebből az emberek? Azt, hogy az állatkertben is így tartják őket, márpedig ott biztos értenek hozzá. Biztos, hogy nagyon vágják a zebrák, oroszlánok, farkasok tartását, de a kutyatartást sem kéne lebecsülni, ahhoz is kell szakértelem. Emellett nem hiszem, hogy elérik ezzel a céljukat, mert nem az fog megmaradni a látogatókban, hogy megismertek egy őshonos magyar kutyafajtát, hanem hogy "láttam egy oroszlánt, ja, most hogy mondod, mintha lett volna ott valami fekete kutya is".
2012. jan. 16. 12:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát ez borzalom, ezen nagyon kiakadtam, amit leírtál, hogy mudikat tartanak ketrecben, állatkertben. Ezek nem normálisak. Egyébként nem csak a kutyákkal bánnak így. Beszélgettem ottani dolgozókkal. Azt mondták, hogy nincs olyan nap, hogy ne könnyeznék meg az elefántokat, milyen ridegen, kis helyen, betonon vannak tartva. Láttam, olyan felvételt, hogy a mamaelefánt a betonra szült, oda esett le a kis elefánt. Az állatgondozóknak annyi eszük nem volt, hogy a betonra valamit ráhordjanak, akár szalmát, csak, hogy ne a betonra koppanjon szegény pára. Borzalom.... Láttam a csontsovánnyá lefogyott idegbeteg tigrist, aki fel alá rohangált a ketrecben, egyedül. Aztán tavaly már nem láttam, valószínű elpusztult.
2012. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez elég durva, amit leírtál. Ritkán járok az állatkertbe, csak a mudik maradtak meg bennem. Amúgy az ember, akivel beszéltem még nem tartott a tengerimalacnál komolyabb állatot. Ez a "még mindig jobb, mintha lakásban lennének" beszólás arra volt csak jó, hogy megnyugtassa a főként öreg nénikből és bácsikból álló közönséget.
2012. jan. 16. 13:17
 3/17 anonim ***** válasza:

Többek között ezért sem járok állatkertbe. Ami másnak jó kikapcsolódás engem elborzaszt.

De ez a kutyás dolog ez nagyon kemény, nem is tudtam hogy vannak mudik.

2012. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerintetek lehet ez ellen valamit tenni? Mondjuk nem tudom, hogy még vannak-e ott kutyák, mivel már elég öregek lehetnek, de szerintem igen. De ha nem, majd vesznek másikat. Ezért sem jó, hogy a magyar fajtákat győztes szülőktől 30-50 ezerért osztogatják.
2012. jan. 16. 13:25
 5/17 anonim ***** válasza:

15 évesek voltak, 15 éve adta a tenyésztő az állatkertnek

Amikor én tavaly nyáron ott voltam, már csak egyiket láttam ... teljesen apatikus volt nyomorult állat. Ott bögtem a keritése mellett.

Írtam a mudi mentésnek, ők szóltak a tenyésztőnek és ő állítolag elment megnézni, mi van vele. De nem tudom mi lett a vége ... én többet abba az állatkerbe nem megyek az tuti.

2012. jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Legalább van valami jó hír. Mondjuk az a tenyésztő is érdekes, aki 15 év múlva megy csak el megnézni, mi van a kutyájával és akkor is csak azért, mert valaki szólt neki.
2012. jan. 16. 14:04
 7/17 anonim ***** válasza:

Írhatnál te is a mudi mentésnek ... netboardon megtalálod öket. Talán akkor történe valami, ha többen piszkáljuk Öket.

Elöző

2012. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

szia!


Nyíregyházán pulik vannak, és egy basset hound. A basset teljesen egyedül van a kennelében... De a pulik is kis helyen vannak.


Ha belegondolok, hogy az egy szem mudimmal mennyit kell foglalkoznom, hogy mennyit futtatom, játszok vele, és még neki ez sem elég... szegény állatkerti mudik, pulik...

2012. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én sokszor voltam az állatkertben és még SOSEM láttam a mudikat! Ez hogy lehet????????
2012. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bent van(nak) a magyar udvarban, ahol a malacok, tehenek, ló.
2012. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!