Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan fajta őrző-védő...

Van olyan fajta őrző-védő kutya ami kezdők számára is ajánlott?

Figyelt kérdés

Jelenleg is van kutyám, de munkához még sosem használtam. És ha úgy adódna lehet beszereznék egy nagytestűt hozzá.

Éjjeli járőr feladatokhoz kéne.

Van ilyen fajta?


2012. jan. 16. 18:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Bármelyik fajta jó, ha van melletted tapasztalt segítség vagy csak egyszerűen eljársz egy normális kutyasuliba. Egyébként nem feltétlenül fajta függő, hogy mennyire lesz nehéz eset a kutya.
2012. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Persze h van, a német juhász. Nekem is az van és nagyon jó jelzőkutya. Ráadásul őrző-védő is.
2012. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Így van, ahogy az első írta. Èn 0 tapasztalattal vàllaltam be bullmasztiffot. Kezdetektől jàrok vele kutyaoviba, nem sokára pedig kezdődik a suli is.
2012. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Alexandra te a masztiffal laksz panelban?:) Csak valahol máshol láttam, hogy írtad. Nem szemrehányásként mondom, látom a kommentjeidből, hogy sokat foglalkozol vele, de bevállalós vagy:)



A kérdésre válaszolva: Ha tapasztalt segítséged van a képzésben nem kell aggódnod. Egy jó német juhász, masztiffok, belga juhászok, dobik, rotik, KÁJ.. Sok lehetőség van:)

2012. jan. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen :)

Sokat olvastam ròla mielőtt bevàllaltuk :)

Sok helyen írtàk, hogy lakàsban is tarthatò. Teljesen nyugodtan viselkedik, neki egy a lényeg, hogy a közelünkben legyen :)

Ès miutàn a tenyésztőnk is nyugodt szívvel ajànlotta panelba is, így minden maradék kételyem eloszlott :)

Egyébként a mozgàsigénye még közepesnek sem mondhatò, 3/4 òra sétàval teljesen le lehet fàrasztani.

2012. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem németjuhász. Okos és nagyon hűséges a gazdijához. Az élete árán is megfog védeni, szóval nála jobbat nem tudok :)
2012. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
M.-H. Alexandra gratulálok minden estere :) nekem nem lett volna enyi bátorságom egy ekkora kutyát panelban tartani :)
2012. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem 15 éve ő az álomfajtám :)
2012. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én nagyon dobermann párti vagyok, de az a fajta viszont nagyon mozgásigényes, és attól félek annyi időm nem lenne rá. Ezért most a bullmasztiff és a cane corso közt vacillálok, csak gondoltam azért megkérdezem, mert még nem dolgoztam együtt kutyával, csak hobbi céllal van a mostani is.

Ennek ellenére úgy vagyok vele, hogy egyszer mindenképp lesz egy dobermannom, ha úgy alakulnak a dolgaim :)

2012. jan. 16. 20:45
 10/16 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2012. jan. 16. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!