Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Milyen megoldás...

Mit csináljak? Milyen megoldás van erre?

Figyelt kérdés
Van egy 4-5 éves németjuhászom. Sajnos 1-2 hónapja láncra tettük (hosszúra), mert mindig elszökött. Bevallom őszintén hogy még sose sétáltattam, anyukám nem engedi, mert fél hogy elhúz meg meglát az utcán egy macskát és elszökik pl. Sajnos nemjó az anyagi helyzetünk, ezért nem tudom elvinni kutyaiskolába. Mit csináljak hogy ne húzzon?? Meg egyszer legalább a kertünkbe (ahova pl zöldségeket teszünk, virágokat meg gyümölcsöket) el szeretném vinni sétálni hogy megtudjam hogy tényleg húzna-e vagy nem. Szeretem azt a kutyát és én úgy elvinném sétálni és több időt szeretnék tölteni vele. Amíg nem volt megkötve, nagy téren volt, amin szabadon szaladgálhatott. Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 16. 20:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Mennyi idős, milyen súlyú vagy?

A fojtó nyakörv csak akkor használ, ha az, aki kezeli , képes lazán tartani és csak akkor szorít rajta,ha szükség van rá.

2012. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
4-5 éves a súlyát meg nemtom talán olyan 30 kg körül lehet. A súlyát nem szoktam mérni.
2012. jan. 16. 21:46
 13/18 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló a te súlyodat kérdezte. :)
2012. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Bizony, a kérdezőnek az adatait kérdeztem :))
2012. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

1. ha jó a kerítés ne szökik el

2. nevelés kérdése



Németjuhász tulajdonos 23N

2012. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok és hát a súlyomat nem tudom olyan 50-60 kg között van.
2012. jan. 17. 17:57
 17/18 anonim ***** válasza:

Kérd meg anyukádat, hogy eleinte segítsen.

Tegyél a kutyára olyan nyakörvet, amiből nem tudja kihúzni a fejét, de nem is fojtja meg (a fojtó nyakörv nem rossz, ha megfelelően kezelik!), vagy vehetsz/csinálhatsz ilyet [link] Ezzel nem tud elrántani, mert ha elkezd húzni, a saját ereje fordítja vissza a fejét.

A pórázt jól markold meg úgy, hogy a végén levő hurkon átdugod a csuklódat és megmarkolod a szíjat, de ne csavard a kezedre, mert ha mégis elránt, neked is bajod eshet. Inkább a kutya fusson világgá, mint hogy összetörd magad. Anyukád is segíthet megtartani a kutyát, ha nagyon félt téged.

Előttem már leírták: amint megfeszül a póráz, azonnal sarkon fordulsz, magaddal rántva a kutyát is. (Lehet, hogy ehhez is anyukád kéne eleinte, mert nem kis erő kell egy német juhász megzabolázásához.) Így megtanulja, hogy 1) nem érdemes húzni, mert attól nem haladtok gyorsabban, sőt egyáltalán nem haladtok 2) Neked kell elöl menni, ő pedig akkor mehet veled, ha nyugodtan követ téged.


Kutyaiskola nem feltétlen szükséges, otthon is elkezdheted az alapvető engedelmességi parancsokra tanítani, pl. ül, fekszik, gyere, lábhoz, marad. A kutya is élvezi, szorosabb lesz a kapcsolatotok, könnyebben tudod kontrollálni séta közben is. Olvass utána a kutyatanításnak és -nevelésnek.


Írtad, hogy nem álltok jól anyagilag, de ha kan kutyáról van szó, lehet, hogy érdemes lenne félretenni egy összeget az ivartalanítására. Jó eséllyel javítana a szökés problémáján.


Sok sikert! Majd írd meg, hogy haladtok!

2012. jan. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm utolsó, majd írok privit valamikor.
2012. jan. 17. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!