Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor egy kutya megharap az...

Amikor egy kutya megharap az utcán egy járókelőt, hogyan kell reagálnia a gazdának?

Figyelt kérdés
Sztori a következő: Mentem edzésről haza, és jött szembe egy nemtudomilyen-kiskutya azon a hosszú, kiengedhető pórázon, elkezdett morogni, és vádlin harapott. Én csak mentem rendesen a járdán. Nem tettem fegyegető mozdulatokat a kutya felé, nem ijesztgettem, semmi. És a gazdi? "Ez szelíd kutya, nem bánt senkit." Amikor meg mondtam, hogy megharapott, akkor a válasz: "De be van oltva." Kösz. Marhára vigasztal. És még én voltam szemét, mert emiatt szólni mertem, a gazda meg, mint aki jól végezte dolgát becézni kezdte a kis dögöt.
2012. jan. 17. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos ezek a kis töltöttzoknik nagyon agresszívek, én speciel felrúgtam volna a gazdájával együtt. Mondom ezt úgy, hogy nekem is voltak kutyáim /3 németjuhász, és senkit nem bántottak/.
2012. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
13%
Ilyenkor feljelentheted elmész orvoshoz látlelet és kész. Gazdát megbüntetik a kutyát meg elaltatják és kérhetsz kártérítést is ha esetleg elszakadt a nadrágod.
2012. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem spánielem van, nem harapott senkit, se ő se nagytestű, de ha megharapna valakit, akkor az első, hogy bocsánatot kérek és megkérdezem, hogy jól van-e. Én 1millió százalék, hogy felhúztam volna magam rajta, ha így viselkedik, mikor a kutyája éppen megharapott egy embert.
2012. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Másodiknak!


Nem vagyok bosszúálló, a kutya nem tehet arról, hogy hülye gazda. Mert ez többnyire nevelés kérdése.

De legalább egy valamilyen szintű dorgálás vagy valami lett volna. De nem, a kutya megharap valakit, és még cirógatják. Így nem tudja az a szerencsétlen, hogy ezt nem szabad. Most nem a kutyát védem, hanem a gazdát szidalmazom.

2012. jan. 17. 19:13
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Engem egy rotti harapott meg a benzinkútnál.Anyukám bement és mondta hogy a gyereket megharapta egy kutya!Nekem is csak azt mondták hogy be van oltva!!!!
2012. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A gazda elég paraszt volt,már bocsánat.Én minimum feljelenteném,nem is tudom,miért kell ilyennek kutya.Az állattartatás felelősség is egyben!

Tudom,hogy nem a kutya tehet róla,a gazdája kéne jól eltángálni!

2012. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kimondtad a választ, a kutya nem tehet róla, hogy hülye a gazdája. Nem nevelte meg, ráadásul számára elfogadható, hogy idegeneknek odakap:(

Egy normálisan ember minimum bocsánatot kér, esetleg megkérdezi, hogy nem sérültél e meg.

2012. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánatot kellett voln kérnie, telefonszámot adni, és kérésre bemutatni az oltási könyvet.
2012. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Lesül a képemről a bőr, hogy ilyen kutyások (ill. emberek) vannak. Gyalázat.

Én a föld alá bújnék szégyenemben, ha az én kutyám csinálna ilyet (nem csinálna...) és minimum felajánlanám az áldozatnak, hogy bekísérem a kórházba, és állom az esetleges kárát (elszakadt ruha, stb.)


Megsérültél? Ha igen, akkor egy tetanusz oltás nem ártana.

2012. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ruhám nem szakadt, kisebb karcolás, ahol a foga ért. De akkor sem normális, hogy csak úgy bárkit megharaphat egy ilyen kis görcs.
2012. jan. 17. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!